آخرین اخبار

حاجی در گفتگو با بولتن نیوز خبر داد؛ تحقیق و تفحص از حساب ذخیره و بسته ارزی دولت

 گروه اقتصادی: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از حیف و میل بیت المال با ارائه بسته ارزی دولت در فروردین امسال تا کنون، انتقاد و از تحقیق و تفحص مجلس از حساب ذخیره و بسته ارزی دولت خبر داد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در […]

اشتراک گذاری
14 مهر 1397
کد مطلب : 34284

 گروه اقتصادی: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از حیف و میل بیت المال با ارائه بسته ارزی دولت در فروردین امسال تا کنون، انتقاد و از تحقیق و تفحص مجلس از حساب ذخیره و بسته ارزی دولت خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با انتقاد از توزیع نامناسب ارز از سوی دولت و حیف و میل بیت المال گفت: اشکال دولت این است که بسته ارزی که در ۲۱ فروردین ارائه داد، اشتباه بود و همه قیمت ارز ۴۲۰۰ اعلام کرد.

وی این قیمت را دستوری توصیف کرد و اظهار داشت:در طول چهار ماه از ارائه این بسته یعنی تا ۱۵ مرداد ۲۱/۳ میلیارد دلار بصورت نامناسب توزیع شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در همین راستا گفته می شود که ۲۰ هزار میلیارد تومان سود تو جیب افراد نوکیسه رفته که سوء استفاده کردند و حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان پتروشیمی ها حق و حقوق بیت المال را ندادند و دولت هم حدود ۱۲ میلیارد دلار تعهد جدید پذیرفت.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: اینها نتیجه بسته ارزی نامناسب دستور بود که توسط دولت داده شد.

وی با بیان اینکه مجلس این موضوع را پیگیری می کند، افزود: تحقیق و تفحص از حساب ذخیره و بسته ارزی دولت در دستور کار مجلس قرار دارد و در تحقیق و تفحص که در کمیسیون اقتصادی در خصوص بانک مرکزی است یکی از محورها همین بسته ارزی است که دولت داده و ما آنرا بطور جد پیگیریم.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: باید با متخلفان حساب ذخیره ارزی که در هر رده مدیریتی در دولت قرار دارند، برخورد جدی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *