آخرین اخبار

با کاهش ارزش پولی ملی و قدرت خرید مردم طرحی در مجلس ارائه شد تا این کاهش قدرت خرید جبران شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درخصوص توزیع کوپن های الکترونیکی از جانب دولت افزود: با کاهش ارزش پولی ملی و قدرت خرید مردم طرحی در مجلس ارائه شد تا این کاهش قدرت خرید جبران شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درخصوص […]

اشتراک گذاری
09 مهر 1397
کد مطلب : 34167

حسینعلی حاجی دلیگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درخصوص توزیع کوپن های الکترونیکی از جانب دولت افزود: با کاهش ارزش پولی ملی و قدرت خرید مردم طرحی در مجلس ارائه شد تا این کاهش قدرت خرید جبران شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درخصوص توزیع کوپن های الکترونیکی از جانب دولت افزود: با کاهش ارزش پولی ملی و قدرت خرید مردم طرحی در مجلس ارائه شد تا این کاهش قدرت خرید جبران شود.
وی ادامه داد: پس از مطرح شدن این طرح در صحن علنی، آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد دولت طرح هایی دارد که با پیش بینی ۳۷ هزار میلیارد تومان بودجه، به قشرهایی که قدرت خریدشان کاهش پیدا کرده است و درآمد آنها کفایت تأمین هزینه شان را نمی دهد، کمک کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: ما از این موضوع استقبال کردیم و در حال حاضر منتظر هستیم که هر چه زودتر به نتیجه برسد اما اطلاعات ما حاکی از این است که این طرح قرار بوده طی هفته های گذشته در دولت مطرح شود اما فرصت آن فراهم نشده است.
حاجی دلیگانی ادامه داد: باید پرسید که چه مسأله ای از این مهم تر است؛ افکار عمومی جامعه منتظر چنین تصمیمی است که در دولت اخذ و در نهایت نتیجه نهایی اعلام شود.
وی گفت: سؤال ما این است که چرا زودتر اعلام نمی شود و هم اینکه تقاضا داریم با تصمیم نهایی هر چه سریع تر بخشی از هزینه های مردم جبران شود.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار افزود: ما منتظر اعلام برنامه های عمومی دولت برای رفع مشکلات اقتصادی مردم هستیم زیرا در حال حاضر حدود دو سوم از قدرت خرید برخی از قشرهای جامعه از جمله کارگران کاسته شده است.
حاجی دلیگانی درخصوص تأمین بودجه کوپن های الکترونیکی گفت: درآمد دولت در شش ماهه ابتدایی سال هر چند در بخش هایی کاهشی بوده اما سرجمع خوب بوده است و دولت می تواند هزینه این طرح را از مابه التفاوت نرخ ارز توزیعی تأمین کند.
وی در ادامه با اشاره به پرداخت یارانه افزود: به نوزادانی که طی سه ماه گذشته متولد شده اند یارانه پرداخت نمی شود و باید این موضوع را به دولت تذکر داد زیرا مغایر با سیاست های جمعیتی کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *