آخرین اخبار

رییس جمهور متولی پتروشیمی های دولتی را تعیین کند/چرا با پتروشیمی های خاطی برخورد نمی شود؟

عضو کمیسیون بودجه مجلس، گفت:رییس جمهور باید یکی از وزرا همانند وزیر نفت را مسئول وضعیت پتروشیمی ها کرده و از سایر وزرا بخواهد که از تصمیمات این وزیر به عنوان متولی تبعیت کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه پتروشیمی ها خوراک با ارز دولتی […]

اشتراک گذاری
19 شهریور 1397
کد مطلب : 33859

عضو کمیسیون بودجه مجلس، گفت:رییس جمهور باید یکی از وزرا همانند وزیر نفت را مسئول وضعیت پتروشیمی ها کرده و از سایر وزرا بخواهد که از تصمیمات این وزیر به عنوان متولی تبعیت کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه پتروشیمی ها خوراک با ارز دولتی ۳۸۰۰ تومانی دریافت اما ارز حاصل از فروش محصولات خود را به قیمت ۸ هزار تومان در بازار ثانویه به فروش می رسانند، گفت: این اقدام ظلم بزرگی به مردم، تولید و اشتغال کشور است، چراکه امروز هر صنعت و کارخانه تولیدی که به نوعی به مواد پتروشیمی در فرادست یا پایین دست متصل بوده دچار مشکل و معضل شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: به دلیل شرایط نامتعادلی که پتروشیمی ها در کشور به وجود آورده اند، تولیدکنندگانی که به محصولات پتروشیمی نیازمند هستند، متضرر شده اند.

چرا پتروشیمی ها در توزیع ارز خود در بازار اینگونه رفتار می کنند

وی با بیان اینکه دولت و وزیر نفت باید پاسخ دهند که چرا پتروشیمی ها در توزیع ارز خود در بازار اینگونه رفتار می کنند و با آنها برخورد نمی شود، ادامه داد: اگر وزارت نفت در این بخش مشکل قانونی دارد و عنوان می کند که نمی تواند قانونی با پتروشیمی ها برخورد کند لایحه ای به مجلس ارائه دهد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: وزیر نفت می تواند پیشنهاد دهد که نمایندگان مجلس طرحی در این خصوص تهیه کنند تا بتوان مشکلات دریافت خوراک یارانه ای پتروشیمی ها و عدم توزیع ارز را مرتفع کرد.

رییس جمهور باید یکی از وزرا را مسئول وضعیت پتروشیمی ها کند

وی با بیان اینکه رییس جمهور باید ۴ وزارتخانه ای که پتروشیمی ها بین آنها تقسیم شده را دور هم جمع و تعیین تکلیف کند، افزود: رییس جمهور باید یکی از وزرا همانند وزیر نفت را مسئول وضعیت پتروشیمی ها کرده و از سایر وزرا بخواهد که از تصمیمات این وزیر به عنوان متولی تبعیت کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر اقدامات لازم درباره پتروشیمی ها انجام نشود مجلس فرآیند نظارتی خود را انجام داده و کمیسیون انرژی ورود کرده تامشکل را بین آنها حل کند، همچنین اگر به قانون گذاری نیاز است باید بیان شود، در غیر اینصورت مجلس وزیر نفت را مسئول وضعیت پتروشیمی ها می داند که باید پاسخگو باشند./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *