آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تصمیم شورای عالی بورس از مصوبه وزارت صمت کارآمدتر است

خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است که تصمیم شورای عالی بورس مبنی بر واقعی کردن قیمت کالا‌ها به مراتب درست‌تر و کارآمدتر از مصوبه وزارت صمت در خصوص احتساب قیمت کالا‌ها بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی است. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره […]

اشتراک گذاری
02 شهریور 1397
کد مطلب : 33585

خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است که تصمیم شورای عالی بورس مبنی بر واقعی کردن قیمت کالا‌ها به مراتب درست‌تر و کارآمدتر از مصوبه وزارت صمت در خصوص احتساب قیمت کالا‌ها بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره تلاش شورای عالی بورس برای واقعی کردن قیمت کالا‌ها و پایان احتساب دلار ۴۲۰۰ تومانی در نرخ پایه محصولات گفت: اگر تصمیم شورای عالی بورس در راستای واقعی شدن قیمت کالا‌ها و استفاده از ارز بازار ثانویه در بازار کالا اجرایی شود شاهد آرامش بازار، حذف سوداگری و حمایت از تولیدکنندگان خواهیم بود.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت صمت تصور می‌کند که اعلام قیمت‌ها برمبنای نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاها، به صنایع پایین دست کمک می‌کند، اما موضوع اینجاست که واسطه‌ها به هر طریقی اجازه رسیدن مواد اولیه به تولیدکننده واقعی را نمی‌دهد و از این رو بازهم محصولات با دلار با نرخ بازار آزاد به دست تولیدکننده می‌رسد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و مجاسبات مجلس تاکید کرد: امیدواریم وزارت صمت به زودی مبنای قیمت کالا‌ها را همسو با تصمیم شورای عالی بورس با ارز ثانویه محاسبه کند تا شاهد رسیدن سود واقعی به تولیدکنندگان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *