آخرین اخبار

حاجی‌ در گفتگو با آنا مطرح کرد؛ گزارش بودجه‌ای نوبخت به نمایندگان مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش بودجه‌ای رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به نمایندگان خبرداد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره جلسه عصر امروز کمیسیون با بیان اینکه محمدباقر نوبخت رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه امروز در کمیسیون حضور داشت و گزارشی […]

اشتراک گذاری
16 مرداد 1397
کد مطلب : 33347

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش بودجه‌ای رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به نمایندگان خبرداد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره جلسه عصر امروز کمیسیون با بیان اینکه محمدباقر نوبخت رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه امروز در کمیسیون حضور داشت و گزارشی از وضعیت بودجه کشور در چهار ماهه اول سال به اعضا ارائه داد، اظهار کرد: این گزارش در مجموع وضعیت خوبی را نسبت به چهار ماهه مشابه سال ۹۶ نشان می‌داد که علی‌رغم فضای روانی که در جامعه درست کردند، میزان درآمدهای کشور بسیار خوب بوده است.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: در این گزارش بیان شد که بخش عمده‌ای از اعتبارات پروژه‌های ملی و استانی پرداخت شده است و همچنین تاکنون ۳۲ هزار میلیاردتومان اعتبارات استانی و ملی را هم پرداخت کرده‌اند که نکته بسیار مهمی بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید براینکه چند نکته‌ای را هم نمایندگان بیان کردند که رئیس سازمان برنامه و بودجه باید پیگیری کند، تصریح کرد: اختلافاتی میان پیمانکاران پروژه‌ها با دستگاه‌های اجرایی بر سر تفاوت قیمت‌ها وجود دارد، به همین دلیل بعضا پروژه‌ها متوقف شده و یا سپرده پیمانکاران ضبط شده، که بنا شد نوبخت این موضوع را در سطح ملی پیگیری کند و همچنین آن را در سطح استان‌ها ابلاغ کنند که این موضوع به سرانجام برسد.

وی تاکید کرد: بنا شد رئیس سازمان برنامه و بودجه نامه‌ای به سازمان مدیریت استان‌ها بزند تا موضوع بلاتکلیفی پروژه‌ها حل و فصل شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه گلایه‌ای هم داشتیم که به آقای نوبخت انتقال دادیم، گفت: معمولا آنچه آقای نوبخت می‌گوید با گزارشی که نمایندگان مجلس از شورای برنامه‌ریزی استان می‌شنوند متفاوت است، یعنی نوبخت می‌گوید ما ۵۰ درصد اعتبارات استانی را ابلاغ کردیم یا پرداخت شده، اما وقتی نماینده مجلس به شورای برنامه‌ریزی استان می‌رود گزارش‌هایی که داده می‌شود با گزارش‌های نوبخت اختلاف دارد؛ البته ایشان مدعی بودند که نباید اختلافی باشد، اما گفتیم که واقعا چنین اختلافی هست و بنا شد این موضوع بررسی شود.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: قرار شد از این به بعد به هر کدام از نمایندگان مجلس که در جلسات برنامه‌ریزی استان شرکت می‌کنند، گزارشی از میزان پرداخت اعتبارات ملی در استان و همچنین اعتبارات استانی ارائه دهند که نمایندگان بتوانند به روشنی متوجه بحث‌ها شوند که آیا تفاوتی وجود دارد یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: بحث دیگری هم شد و آن اختلاف بر سر میزان تعداد آیین‌نامه‌هاست که معاونت نظارت مجلس اعلام کرده است از تعداد آیین‌نامه‌های مربوط به قانون بودجه در فرصتی که تا اردیبهشت بوده فقط سه مورد تهیه شده است که نوبخت مدعی شد همه این آیین‌نامه‌ها تدوین شده و قرار شد گزارشی از این موضوع هم به نمایندگان ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *