آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «بسیج»: ناظران بانکی منافع سپرده گذاران را در نظر بگیرند

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: لازم است ناظران بانکی ، ابزارهای مناسبی در اختیار داشته باشند لذا توانایی ناظران در نظارت یکپارچه بر روی یک گروه بانکی، عاملی ضروری برای نظارت بانکی به حساب می آید. حاجی دلیگانی با بیان اینکه ناظران […]

اشتراک گذاری
10 مرداد 1397
کد مطلب : 33252

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: لازم است ناظران بانکی ، ابزارهای مناسبی در اختیار داشته باشند لذا توانایی ناظران در نظارت یکپارچه بر روی یک گروه بانکی، عاملی ضروری برای نظارت بانکی به حساب می آید.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه ناظران بانکی منافع سپرده گذاران را در نظر بگیرند افزود: در زمانی که بانک ها در تامین الزامات احتیاطی اعم از اینکه حداقل نسبت های کفایت سرمایه کوتاهی کرده یا از ضوابط نظارتی سرپیچی کنند همچنین اجازه ندهند که منافع سپرده گذاران در معرض خطر بیفتد از اینرو ضروری است اقدامات اصلاحی را انجام دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: اگر بانک ها قوانین را اجرایی نمی کنند بازرسان می توانند به ابطال مجوز بانکی یا پیشنهاد لغو آن اقدام کنند.

وی در خاتمه افزود: نظارت کافی و بکارگیری ضوابط احتیاطی مناسب باید برای همه گروه های بانکی لحاظ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *