آخرین اخبار

حاجی در تذکر شفاهی مطرح کرد: انتقاد از عدم شفاف سازی حقوق دریافتی مسئولان

نماینده مردم شاهین شهر  و میمه و برخوار در مجلس از عدم اجرای برنامه ششم در راستای شفاف سازی حقوق دریافتی مسئولان انتقاد کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۳ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با اشاره به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین نامه […]

اشتراک گذاری
03 مرداد 1397
کد مطلب : 33162

نماینده مردم شاهین شهر  و میمه و برخوار در مجلس از عدم اجرای برنامه ششم در راستای شفاف سازی حقوق دریافتی مسئولان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۳ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با اشاره به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس در راستای حفظ شأن قوه مقننه گفت: در ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه کشور مصوب شده است که کلیه حقوق هایی که به مدیران پرداخت می شود شفاف سازی شده و بر روی سامانه ای قرار بگیرد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار  در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از یک سال از این موضوع گذشته و هنوز اجرایی نشده است، اظهار کرد: علاوه بر اینکه مجلس باید پیگیر این موضوع باشد، نمایندگان می توانند از خود شروع کنند.

وی افزود: به عنوان مثال سفرهای خارجی را ممنوع کنیم مگر در موارد ضروری و با تصویب مجلس، همچنین هزینه های ساخت و ساز اضافی را حذف کنیم یا در وعده های غذایی ظهر یک نوع غذا پخت شود.

حاجی دلیگانی ادامه داد: می توان تعطیلات تابستانی باقیمانده را انجام ندهیم و در روزهای دوشنبه به بررسی طرح ها و لوایح اقتصادی بپردازیم. همچنین پیشنهاد می شود نمایندگان ۱۰ الی ۲۰ درصد از حقوقشان را کاهش دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین در اخطار قانون اساسی با اشاره به اصل ۱۵۶ خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: رئیس قوه قضائیه مسئول حفاظت از حقوقه عامه مردم است، از این رو امیدواریم شاهد اتفاقاتی که در گذشته رخ داده از قبیل موضوع خاوری نباشیم./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *