آخرین اخبار

اختصاص تسهیلات ۸۰ میلیارد ریالی برای کشاورزی میمه

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در میمه از مصوب شدن تسهیلات ۸۰میلیارد ریالی برای اجرای طرح‌های کشاورزی روستا‌های بخش میمه خبر داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ معاون سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در بازدید از روستاهای بخش میمه با اشاره به مصوب شدن ۸۰میلیارد ریال تسهیلات آسان برای اجرای طرح های کشاورزی […]

اشتراک گذاری
26 تیر 1397
کد مطلب : 33041

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در میمه از مصوب شدن تسهیلات ۸۰میلیارد ریالی برای اجرای طرح‌های کشاورزی روستا‌های بخش میمه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ معاون سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در بازدید از روستاهای بخش میمه با اشاره به مصوب شدن ۸۰میلیارد ریال تسهیلات آسان برای اجرای طرح های کشاورزی با ویژگی اشتغال‌زایی و همگرایی محلی در روستاهای بخش میمه گفت: این تسهیلات با کارمزد ۶درصد، بدون نیاز به ضمانت و باز پرداخت چهارساله با یکسال تنفس می‌باشد.
سعیدرضا جندقیان بیدگلی اولویت نخست روستاهای بخش میمه را کشاورزی بیان کرد و گفت: قابلیت‌های کشاورزی روستاهای بخش میمه با روش علمی قابل بازخوانی است.
وی با اشاره به اهمیت آموزش روستاییان در کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون، دولت ۶۲میلیارد ریال به حساب دهیاری ها واریز کرده که باید صرف آموزش روستاییان شود.
معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر اصلاح رویکردهای مدیریتی در کشور گفت: درحال حاضر عرصه‌های روستایی در اقتصاد کشور ناکارآمد هستند بطوریکه از ۲۰میلیون و ۷۰۰هزار روستایی کشور، کمتر از ۵درصد در تولید ناخالص ملی نقش دارند.
جندقیان با اشاره به اینکه معیشت غالب مناطق روستایی کشاورزی است و در تولید ناخالص ملی، سهم مناطق روستایی ۱۰درصد در نظر گرفته شده گفت: این درحالیست که درحال حاضر این عدد بین ۳تا۵ درصد است.
معاون سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به دعوت حسینعلی حاجی نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از روستاهای موته، لوشاب، حسن‌رباط، ازان، زیادآباد، خسروآباد و ونداده در بخش میمه دیدن کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *