آخرین اخبار

تعهدات پیش‌بینی شده اروپایی‌ها در بیانیه وین الزام‌آور نیست/اروپا دنباله‌رو سیاست آمریکاست تا تامین منافع ایران

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تعهدات اعلامی اروپایی ها در بیانیه نشست وین در واقع نوعی توجیه بوده و الزام آور نیست از این رو منافع کشورمان تامین نخواهد شد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تعهدات ذکر شده در بیانیه پایانی نشست وزیران خارجی ایران و ۱+۴، گفت: […]

اشتراک گذاری
18 تیر 1397
کد مطلب : 32908

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تعهدات اعلامی اروپایی ها در بیانیه نشست وین در واقع نوعی توجیه بوده و الزام آور نیست از این رو منافع کشورمان تامین نخواهد شد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تعهدات ذکر شده در بیانیه پایانی نشست وزیران خارجی ایران و ۱+۴، گفت: باید اذعان کرد که بیانیه صرفا مربوط به اعلام موضع طرف های مقابل در یک توافقنامه است و به نوعی الزام آور نیست.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از محورهای مورد نظر کشورمان در قالب تعهد اروپایی ها در بیاینه پایانی نشست وین ذکر شده اما باید یادآور شد که الزامی برای اجرای آن درنظر گرفته نشده است، اظهارکرد: بنابراین مسئولان و مذاکره کنندگان عرصه دیپلماسی کشورمان ابتدا باید برای تحقق منافع کشورمان در راستای ادامه فعالیت برجام، ضمانت های مشخص و دقیق از کشورهای اروپایی دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد هستیم توافقنامه های چندجانبه مانند برجام به دلیل بدعهدی برخی کشورها لغو شد، ادامه داد: بنابراین انگلیس، آلمان و فرانسه باید مصداق های مشهود و ابزارهایی برای اجرای مفاد و بندهای برجام پیش بینی کنند و به کشورمان ارائه کنند نه اینکه در بیانیه صرفا اعلام اراده سیاسی برای فعالیت با ایران کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نباید از یاد ببریم که اروپایی ها همواره پیرو سیاست های آمریکا بوده اند، تصریح کرد: بر این اساس می توان در صدور بیانیه مشاهده کرد که صرفا توجیهاتی برای ادامه فعالیت برجام ارائه شده است؛ از این رو توصیه های اروپایی ها برای تامین منافع کشورمان اثربخش نخواهد بود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر نمی رسد اروپایی ها بخواهند مذاکرات به نتیجه مطلوب و مناسب جمهوری اسلامی ایران برسد از این رو هر کدام از کشورهای مذکور در صدد ایفای نقش در این راستا هستند./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *