آخرین اخبار

مسئولانی که از تحریم فروش نفت ایران ترسیده‌اند مردم را نترسانند/ فروش نفت راهکار دارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است می‌توان از طریق بورس نفت ایران را با واسطه شرکت‌های خصوصی به فروش رساند. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تلاش آمریکا برای متقاعد کردن کشورهای واردکننده نفت ایران مبنی بر عدم خرید نفت کشورمان، گفت: تمام توطئه های آمریکایی برای در تنگنا […]

اشتراک گذاری
06 تیر 1397
کد مطلب : 32747
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است می‌توان از طریق بورس نفت ایران را با واسطه شرکت‌های خصوصی به فروش رساند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تلاش آمریکا برای متقاعد کردن کشورهای واردکننده نفت ایران مبنی بر عدم خرید نفت کشورمان، گفت: تمام توطئه های آمریکایی برای در تنگنا قرار دادن ملت ایران راهکار دارد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: متأسفانه برخی مسئولان و رسانه ها در حال ترساندن مردم هستند، در حالی که همه تحریم های آمریکا راه برون رفت دارد.

وی ادامه داد: در مسیر سختی که پیش رو داریم تا با تحریم های آمریکا مبارزه کرده و وضعیت اقتصادی کشور را روبراه کنیم تنها به افرادی نیاز داریم که دلسوز بوده و اهل کار باشند.

حاجی دلیگانی به یکی از راهکارهای مقابله و دور زدن تحریم های آمریکا اشاره و بیان کرد: به راحتی می توانیم نفت خود را در بورس آورده و به بخش خصوصی بگوییم که آن را خریداری کرده و بفروشند و ارز آن را به داخل باز گردانند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه فروش، بیمه و حمل و نقل نفت باید از دولتی بودن خارج شود، تأکید کرد: البته شرکت های خصوصی نباید به این موضوع ورود کنند بلکه نفت باید از طریق بورس فروخته و در قالب آن معامله شود.

وی افزود: ممکن است قیمت نفت تغییر کند و البته دولت باید آن را با قیمت مناسب تری در اختیار بورس قرار دهد برای مثال می توان ۱۰ درصد تخفیف روی آن گذاشت تا به راحتی فروخته شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه قطعا تحریم های آمریکا روی قیمت و میزان فروش نفت ایران تأثیر خواهد داشت اما جبران آن نیز قطعی است، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی مسئولان تحت تأثیر سیاست های ترامپ قرار گرفته و ترسیده اند اما نباید مردم را بترسانند و باید به راهکارها اندیشیده و بر اساس سیاست درست اقدام کنند.

به گزارش خانه ملت، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا از درخواست ایالات متحده از کشورهای جهان برای توقف واردات نفت از ایران تا پیش از آبان ماه خبر داد و اعلام کرد که با آغاز تحریم‌های نفتی ایالات متحده علیه ایران، این کشور معافیتی برای متحدان خود قائل نخواهد شد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *