آخرین اخبار

مسؤولان استان اصفهان در خصوص دوگانگی در تصمیم‌گیری و صدور مجوز فعالیت معدن تراورتن میمه برای مردم شفاف‌سازی کنند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: مسؤولان استان اصفهان در خصوص دوگانگی در تصمیم‌گیری و صدور مجوز فعالیت معدن تراورتن میمه برای مردم شفاف‌سازی کنند. حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: مسؤولان استان اصفهان در خصوص دوگانگی در تصمیم‌گیری و صدور مجوز فعالیت […]

اشتراک گذاری
06 تیر 1397
کد مطلب : 32730

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: مسؤولان استان اصفهان در خصوص دوگانگی در تصمیم‌گیری و صدور مجوز فعالیت معدن تراورتن میمه برای مردم شفاف‌سازی کنند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: مسؤولان استان اصفهان در خصوص دوگانگی در تصمیم‌گیری و صدور مجوز فعالیت معدن تراورتن میمه برای مردم شفاف‌سازی کنند.

وی افزود: اگر فعالیت این معدن مغایر با دستورالعمل سازمان حفاظت محیط‌زیست است، چرا مسؤولان استانی مجوز فعالیت آن را واگذار کردند؟

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مردم بخش میمه از خود می‌پرسند چگونه سازمان حفاظت از محیط‌زیست در ۱۰ سال اخیر با هرگونه فعالیت این معدن در منطقه حفاظت‌ شده «موته» توسط تعاونی فراگیر مردم این بخش مخالفت می‌کردند، چگونه پس از سال‌ها پیگیری مردم را از منافع این معدن محروم کرده، مجوز فعالیت را به ارگانی خاص داده‌ شده است.

حاجی دلیگانی تشریح کرد: موضوع مخالفت در گذشته تا بدان جا پیش رفته بود که استاندار قبلی با فعالیت معدن تراورتن میمه مخالفت کرده، حتی در جلسه شورای عالی محیط‌زیست به ریاست رئیس‌جمهوری هم با استخراج معدن توسط مردم مخالفت شده بود.

وی خاطرنشان کرد: دوگانگی در تصمیم‌گیری‌ها و تبعیض در عدم واگذاری این معدن به مردم بخش میمه، این سؤال را در ذهن مردم به وجود آورده که مگر چه اتفاقی افتاده است که استانداری اصفهان با فعالیت این معدن پس از سال‌ها مخالفت مسؤولان قبلی، موافقت کرده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس در پایان از مسؤولان این استان خواست با این موضوع با تدبیر برخورد کرده و از اتخاذ تصمیمات سطحی که به نگرانی‌ها و نارضایتی‌ها در بین مردم بخش میمه می‌انجامد خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *