آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای تیم ایران هیچ تضمینی از ۱+۵ نگرفت، گفت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای تیم ایران هیچ تضمینی از ۱+۵ نگرفت، گفت: رئیس جمهور و شخص ظریف باید در این زمینه به مجلس پاسخگو باشند و اینجانب برای کتمان کاری و اطلاع ندادن به مردم و مجلس و نگرفتن تضمین لازم از اروپائی‌ها از ظریف سوال […]

اشتراک گذاری
22 خرداد 1397
کد مطلب : 32537

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای تیم ایران هیچ تضمینی از ۱+۵ نگرفت، گفت: رئیس جمهور و شخص ظریف باید در این زمینه به مجلس پاسخگو باشند و اینجانب برای کتمان کاری و اطلاع ندادن به مردم و مجلس و نگرفتن تضمین لازم از اروپائی‌ها از ظریف سوال خواهم کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه در قضیه مذاکرات برجام تیم مذاکرات ایران هیچ تضمینی از طرف مقابل نگرفت، گفت: اینجانب چندی پیش در جلسه علنی مجلس در همین زمینه تذکر دادم و اعتراض کردم که چرا تضمین های لازم از اروپائیها گرفته نشد.

وی افزود: آقای مطهری رئیس وقت جلسه در پاسخ به اینجانب اعلام کرد که دولت زورش نرسیده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حرف ما این است که اگر زور دولت نرسید و نتوانستند تضمین های لازم را از طرف مذاکرات گرفته شوبگیرند، چرا آنرا اعلام نکردند و حقیقت را به مردم و مجلس نگفتند.

حاجی دلیگانی با طرح این سوال که آیا مردم نامحرم هستند که نباید از موضوعات با خبر می شدند، افزود: رئیس جمهور و همچنین شخص ظریف بعنوان وزیر خارجه و مقام ارشد مذاکره کننده باید پاسخگوی این موضوع باشند.

وی افزود: اینجانب در همین راستا از ظریف در مجلس سوال خواهم کرد و وی باید پاسخگو باشد که وقتی زورشان به گرفتن تضمین لازم از اروپائیها نرسید، مردم و مسئولین از جمله مجلس را در میان نگذاشتند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس آقایان می گویند برجام تصمیم نظام بوده، افزود: سوال ما این است که اگر برجام تصمیم نظام بوده چرا الزامات ۹ گانه‌ای که توسط رهبری ابلاغ شد، از جمله گرفتن تضمین کتبی از رئیس‌جمهور آمریکا و روسای کشورهای اروپایی، اجرا نشد و تضمینی گرفته نشد.

حاجی دلیگانی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: دولت حتی بعد از خروج آمریکا از برجام هم به قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام عمل نکرد.

وی افزود: طبق بند سه این قانون دولت موظف بوده همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد اما هنوز اقدامی از سوی دولت نشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: دولت باید پاسخ دهد که چرا به تذکرات مسئولین، نمایندگان مجلس و هشدارهای مقام معظم رهبری توجه نکرد و الان ضرر آن متوجه ملت و نظام شده است.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: سوال اینجانب از ظریف تحویل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می شود و وزیر باید با حضور در کمیسیون پاسخگوی این سوال باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *