آخرین اخبار

در گفتگو با حسینعلی حاجی درخصوص پیوستن ایران به معاهده بین المللی مبارزه با تروریسم یا همان (اف‌ای تی اف)مطرح شد:

در گفتگو با حسینعلی حاجی درخصوص پیوستن ایران به معاهده بین المللی مبارزه با تروریسم یا همان (اف‌ای تی اف)مطرح شد: کسی پاسخگوی نقد های ما نیست/می خواهند سپاه را محدود کنند/برخی ها فکر می کنند با این معاهده شفاف سازی در کشور ایجاد می شود/مانع تصویب این لایحه خواهیم شد کسی پاسخگوی نقد های […]

اشتراک گذاری
22 خرداد 1397
کد مطلب : 32531

در گفتگو با حسینعلی حاجی درخصوص پیوستن ایران به معاهده بین المللی مبارزه با تروریسم یا همان (اف‌ای تی اف)مطرح شد:
کسی پاسخگوی نقد های ما نیست/می خواهند سپاه را محدود کنند/برخی ها فکر می کنند با این معاهده شفاف سازی در کشور ایجاد می شود/مانع تصویب این لایحه خواهیم شد

کسی پاسخگوی نقد های ما نیست

حسینعلی حاجی دلیگانی در مورد تصویب پیوستن به اف ای تی اف در مجلس هم به فردا گفت«با مشورت با دانشمندان روابط بین الملل و کارشناسان مربوط به معاهدات بین الملل ما پیوستن به این معاهد را بررسی کردیم و به اشکالاتی رسیدیم که مدت ها است آن اشکالات را بیان می کنیم اما کسی به ما پاسخ نمی دهد»

می خواهند سپاه را محدود کنند

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در مورد معاهده اف ای تی اف گفت« یکی از مسائلی که با آمریکایی‌ها داریم بحث داماتو است که حداکثر سرمایه گذاری در ایران را برای هر مورد ۲۰ میلیون دلار محدود کرده و یکی موضوع کاتسا است، داماتو را سال ۷۵ مصوب کردند کاتسا که نوعی خودتحریمی است و هر کسی با سپاه کار کند و یا مجموعه‌هایی که آنها اعلام کردند آن‌ها هم به عنوان طرفدار تروریسم شناخته می‌شوند و مورد تحریم قرار می‌گیرند که متاسفانه در داخل بانک ملت و بانک سپه را در ذیل همین عنوان تحریم کردند. تحریم بعدی که آمریکایی‌ها دارند چرخه دلار است و اولین تحریم را در سال ۵۹ آمریکایی‌ها انجام دادند و تا سال ۷۸ چرخه دلار وجود داشت که این‌ها اجازه می‌دادند ما بر اساس هماهنگی که کشور‌های دیگر انجام می‌دادند بتوانند مبادلات خود را با پول دلار با ما انجام دهند. ما وقتی نگاه می‌کنیم می‌بنیم که داماتو کاتسا و … همه با هم وقتی با هم ترکیب می‌شوند می‌توانند از لحاظ سیاسی یک هم افزایی داشته باشند که کشور را از هر جهت قفل می‌کند.»

وی ادامه داد« ما مساله دیگری هم با سازمان ملل داریم. یکی همین بحث پالرمو هست که ظاهرش یک بحث پولشویی است، اما در عمل به اصطلاح به نوعی کنترل کشور است. پالرمو مرکز فعالیت‌های مافیایی است، آن‌ها برای مبارزه این را راه انداختند، اما در داخل کشور اقتصادمان ما را به نوعی می خواهند قفل کنند. از طرفی بحث دیگری که این‌ها دنبال می‌کنند بحث الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تروریسم است که درواقع ۷۰ درصد آن استرداد مجرمین است. این مورد و پالرمو زمینه ساز اف‌ای تی اف هستند.»

برخی ها فکر می کنند با این معاهده شفاف سازی در کشور ایجاد می شود

نماینده شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مورد دلیل موافقت برخی با این معاهده هم گفت«تفکری هم در دولت و هم در برخی از اعضای هیئت رئیسه مجلس وجود دارد که با اف ای تی اف مقدمات شفاف سازی در کشور به وجود می آیید و باعث می شود اروپایی ها در برجام بمانند این در حالی است که ماندن و یا نماندن اروپایی‌ها در برجام هیچ تفاوتی ندارد. »

مانع تصویب این لایحه خواهیم شد

وی با بیان اینکه در این دو ماه تلاش خواهیم کرد با روشنگری مانع تصویب این لایحه شویم هم گفت «جریان انقلابی بداند در کشور کارش به پایان نرسیده است و بایستی با همین شدت و حدتی که در این چند روز به حرکت درآمدند و توانستند این کار را به سرانجام برسانند و این نتیجه را از مجلس بگیرند با همین شدت و حدت و قوت تلاششان را برای روشنگری پیرامون تبعات پیوستن ما به این اف‌ای تی اف ادامه دهند»

لاریجانی موافق است

دلیگانی در مورد نظر لاریجانی در مورد این لایحه هم گفت «دیدگاهشان این بود که تصویب شود. منتها با هجمه چندجانبه مواجه شد. جریان دانشجویی، حوزه و خانواده شهدا مانع تصویب شدند و لاریجانی هم خیلی جرات نکرد به صراحت حمایت کند»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *