آخرین اخبار

درجلسه علنی امروز مجلس(۲۰ خرداد۹۷)؛ حاجی‌ در اخطار قانون اساسی: تصویب لایحه پالرمو یعنی استرداد مجرمین/ چرا با تصویب این لایحه می‌خواهیم کشور را دچار مشکل کنیم؟

درجلسه علنی امروز مجلس(۲۰ خرداد۹۷)؛ حاجی‌دلیگانی در اخطار قانون اساسی: تصویب لایحه پالرمو یعنی استرداد مجرمین/ چرا با تصویب این لایحه می‌خواهیم کشور را دچار مشکل کنیم؟ به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزار ی فارس، حسین علی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس در نشست علنی صبح امروز یکشنبه (۲۰ خرداد ۹۷۸) […]

اشتراک گذاری
20 خرداد 1397
کد مطلب : 32497

درجلسه علنی امروز مجلس(۲۰ خرداد۹۷)؛
حاجی‌دلیگانی در اخطار قانون اساسی:
تصویب لایحه پالرمو یعنی استرداد مجرمین/ چرا با تصویب این لایحه می‌خواهیم کشور را دچار مشکل کنیم؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزار ی فارس، حسین علی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس در نشست علنی صبح امروز یکشنبه (۲۰ خرداد ۹۷۸) با استناد به اصل ۱۹۴ و ۱۵۳ قانون اساسی اظهار داشت: کلیه مصوبات مجلس باید به تائید شورای نگهبان برسد.

وی افزود: در محتوای لایحه پالرمو اشکالات جدی وجود دارد و در متن کنوانسیون هم کاملا این ایرادات واضح است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس ادامه داد:‌به خاطر این ایرادات دولت یا کمیسیون شروطی را بیان کردند که اصل آن یعنی استرداد مجرمین.

وی اضافه کرد: در ماده ۲۹ کنوانسیون هم عنوان شده هیچ شرطی پذیرفته نیست بنابراین هیچ کدام از استثنائات که در این کنوانسیون بیان شده توسط طرف مقابل قابل قبول نیست.

حاجی‌دلیگانی همچنین خاطرنشان کرد: چرا می‌خواهیم با تصویب لوایحی همچون پالرمو کشور را دچار مشکل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *