آخرین اخبار

حسینعلی حاجی‌ با اشاره به بررسی «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» به میزان گفت

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به بررسی «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» به میزان گفت: کشورهای سلطه‌گر قصد دارند با تهیه این معاهدت قوانینی را که مدنظر خود دارند را به سایر کشور‌ها تحمیل کنند و استقلال کشور‌ها را از آن‌ها بگیرند. حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به […]

اشتراک گذاری
20 خرداد 1397
کد مطلب : 32492

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به بررسی «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» به میزان گفت: کشورهای سلطه‌گر قصد دارند با تهیه این معاهدت قوانینی را که مدنظر خود دارند را به سایر کشور‌ها تحمیل کنند و استقلال کشور‌ها را از آن‌ها بگیرند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به بررسی «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» به میزان گفت: الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم از مصداقی است که در صورت پیوستن و یا تصویب آن ولو اینکه به صورت مشروط پذیرفته شود، تعهدی است که باید آن را اجرایی کنیم.

وی افزود: بر اساس آنچه در قالب این معاهدات آورده شده است طبیعتاً با منافع ملی ما همخوانی نداشته و این معاهدات در تضاد با منافع ملی ماست چرا که سردمداران تهیه این معاهدات کشور‌هایی هستند که قصد دارند ما‌بقی کشور‌ها را به سلطه خود دربیاورند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: کشور سلطه‌گر قصد دارند با تهیه این معاهدت قوانینی را که مدنظر خود دارد را به سایر کشور‌ها تحمیل کنند و استقلال کشور‌ها را از آن‌ها بگیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به بررسی شورای نگهبان درباره معاهده پذیرش کنوانسیون پالرمو و موضوعات مربوط به ترجمه متن این موضوع، اظهارداشت: جای تشکر دارد که این شورا اذعان داشت که درمورد ترجمه متن پذیرش کنوانسیون پالرمود حتی رعایت امانت داری نشده است.

حاجی‌دلیگانی تاکید کرد: ضرورت دارد تا عجله‌ای درباره تصویب معاهداتی همچون پذیرش کنوانسیون پالرمو و «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» نداشته باشیم و بگذاریم تا مقداری کار کارشناسی بر روی این موضوعات صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *