آخرین اخبار

حاجی به الف خبر داد؛ طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصویب کلیات و جزئیات طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی در این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح چون ۲ فوریتی است فردا در صحن مجلس مطرح می شود. حسنعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، بورخوار و میمه در مجلس […]

اشتراک گذاری
08 خرداد 1397
کد مطلب : 32303

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصویب کلیات و جزئیات طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی در این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح چون ۲ فوریتی است فردا در صحن مجلس مطرح می شود.

حسنعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، بورخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه بررسی کلیات و جزئیات طرح ۲ فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی سال ۱۳۹۶ کل کشور در دستور کار بعدازظهر امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس قرار داشت، گفت: کار بررسی این طرح در کمیسیون به پایان رسیده که امیدواریم فردا هم در صحن مجلس مصوب و نهایی شود.

وی با بیان اینکه در صورت تصویب نهایی طرح در صحن مجلس، مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی ۲ ماه اضافه می شود، افزود: بر این اساس دستگاههایی که اعتبارات عمرانی خود را نتوانستند مصرف کنند و تا آخر تیر ماه هم نمی توانستند مصرف کنند، فرصت خواهند داشت تا آخر شهریور آنرا هزینه کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به مزایای این طرح گفت: این طرح باعث انظباط مالی بیشتر می شود. چون الان تخصیص ها دیر ابلاغ شده و موافقت نامه ها دیر مبادله شده، اگر این مهلت تمدید نمی شد باعث این می شد که برخی مدیران دچار تخلف شوند و سند سازی کنند تا اعتبارشان به خزانه برنگردد.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: با این مصوبه مجلس ۲ ماه به دستگاههای فرصت داده می شود تا با رعایت نظم و انظباط مالی اسناد هزینه ای خود را تحویل بدهند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی تشریفات قانونی برای آوردن پیمانکار و آوردن صورت هزینه و با توجه به سامانه ای که برای پروژه های عمرانی تعریف شده همه زمانبر است باعث می شود که آن میزان اعتباراتی که تخصیص یافته است انشاله جذب شود و در کار عمرانی کشور تسهیل و باعث رونق بهتر کارهای عمرانی شود.

۲ فوریت این طرح امروز در صحن مجلس مصوب شد که برای بررسی به کمیسیون ارجاع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *