آخرین اخبار

حاجی : اهمیت زاینده رود کمتر از دریاچه ارومیه نیست/ ۵ میلیون نفر در استان اصفهان از شهریورماه آب آشامیدنی ندارند

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار درمجلس با بیان اینکه برای رفع بحران آب استان اصفهان به غیر از خدواند هیچ فردی کمکی نکرده است،گفت: ۵ میلیون نفر در استان اصفهان از شهریور ماه آب آشامیدنی ندارند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت بحران منابع آبی دراصفهان،گفت: با […]

اشتراک گذاری
05 خرداد 1397
کد مطلب : 32248

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار درمجلس با بیان اینکه برای رفع بحران آب استان اصفهان به غیر از خدواند هیچ فردی کمکی نکرده است،گفت: ۵ میلیون نفر در استان اصفهان از شهریور ماه آب آشامیدنی ندارند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت بحران منابع آبی دراصفهان،گفت: با توجه به بارندگی‌های صورت گرفته در استان اصفهان،بخشی از نگرانی ما مرتفع شده است اما همچنان نگران تامین آب شرب مردم  استان اصفهان هستیم،متاسفانه هیچ اقدامی در این راستا برای رفع مشکلات منابع آبی استان اصفهان توسط دستگاه‌ها مرتبط  اجرایی نشده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:با گرمی هوا در فصل تابستان بطورحتم با  مشکلات عدیده ای از نظر منابع آبی روبرو می‌شویم  و از همین رو ما  نگران محرومیت ۵ میلیون نفر از آب آشامیدنی در استان اصفهان هستیم.

حاجی دلیگانی افزود: هیچ اقدام موثری برای رفع بحران آب  استان اصفهان تدارک دیده نشده است و این درحالی است که در گذشته  نیز اعلام کردیم؛  ۵ میلیون نفر در استان  اصفهان از مردادماه آب آشامیدنی ندارند،اما هم اکنون با توجه بارش نعمت الهی این بحران به شهریورماه منتقل می‌شود و در نتیجه اگر اقدامی برای رفع بحران بی آبی استان اصفهان تدارک دیده نشود، ۵ میلیون نفر در استان  اصفهان از شهریورماه آب آشامیدنی ندارند.

وی ادامه داد:کشاورزان برای تولید نیاز منابع آبی هستند و اگر منابع آبی مناسبی برای تولید به کشاورزان اختصاص نیابد،این افراد به شدت متضرر می‌شوند.

  اهمیت زاینده رود کمتراز دریاچه ارومیه نیست

نماینده  مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در  مجلس  بابیان اینکه اهمیت زاینده رود کمتراز دریاچه ارومیه نیست،تصریح کرد:  متاسفانه  نگاهی که دولت، مجلس به موضوع دریاچه ارومیه داشت، الان به زاینده رود ندارد؛بنابراین هیچ ستادى نیز در این راستا براى زاینده رود تشکیل نشده است و  هیچ اعتبار خاصى براى این موضوع تسریع داده نشده است.

 عضوکمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس یادآورشد:برای رفع بحران آب،استان اصفهان به غیر از خدواند هیچ فردی کمکی نکرده است. /

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *