آخرین اخبار

حاجی در اخطار قانون اساسی: واردات صد دستگاه خودرو نعش‌کش برخلاف شعار سال است

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس طی اخطاری از واردات صد دستگاه خودرو نعش‌کش بر اساس مصوبه دولت انتقاد کرده و آن را برخلاف شعار مبنی بر حمایت از کالای ایرانی دانست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، یکم خرداد ماه) مجلس […]

اشتراک گذاری
01 خرداد 1397
کد مطلب : 32187

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس طی اخطاری از واردات صد دستگاه خودرو نعش‌کش بر اساس مصوبه دولت انتقاد کرده و آن را برخلاف شعار مبنی بر حمایت از کالای ایرانی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، یکم خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی طی اخطاری با استناد به اصل۱۳۸ قانون اساسی گفت: به تازگی دولت مصوبه‌ای در خصوص واردات صد دستگاه خودرو نعش‌کش به کشور داشته است که متأسفانه با فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه این امر حرام است که کالایی در داخل تولید شود و ما در این زمینه واردات داشته باشیم، مغایرت دارد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین این مصوبه با قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی از جمله قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی کشور که در سال۹۲ به تصویب رسیده مغایرت دارد و این در حالی است که رئیس مجلس با آن مخالفت نکرد، اگر قرار باشد ما کالایی را برای مردگان از خارج بیاوریم برای افراد زنده اجازه تولید می‌دهیم؟

علی مطهری در پاسخ به وی تصریح کرد: ما این مصوبه را به هیئت تطبیق مصوبات دولت و قوانین ارجاع می‌دهیم و موضوع را بررسی خواهیم کرد./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *