آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: مطالب شمخانی بدون مطالعه و غیرکارشناسی است

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد که ما امروز آمده بودیم زمینه را برای تصویب لوایح چهارقلو فراهم کنیم و به نوعی در حمایت از طرفداران پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم صحبت کرد. به گزارش جهان نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر […]

اشتراک گذاری
30 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 32151

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد که ما امروز آمده بودیم زمینه را برای تصویب لوایح چهارقلو فراهم کنیم و به نوعی در حمایت از طرفداران پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم صحبت کرد.

به گزارش جهان نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: این جلسه با هدف بسترسازی برای پیوستن به FATF و توجیه نادرست الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم برگزار شده بود.

وی افزود: با توجه به نگرانی‌های برخی از نمایندگان ارتباط با پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، این جلسه غیرعلنی امروز برگزار شد تا نگرانی‌های نمایندگان را در این باره رفع کند که البته ما نگرانی‌هایمان بیشتر شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در این نشست متوجه شدیم که برخی مقامات امنیتی ما حتی الفبای پیوستن به کنوانسیون‌هایی همچون کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و تعهداتی که متأسفانه دولت در این باره داده را بلد نیستند که این موضوع جای تأسف دارد و نگرانی همه ما را دوچندان کرد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: مطالبی که آقای شمخانی در این جلسه مطرح کرد بدون مطالعه و غیرکارشناسی بود و مشخص بود که بر موضوع اشراف کامل ندارد.

وی افزود: آقای شمخانی عنوان کرد که بنای ما بر این بود تا بتوانیم موضوع تصویب لوایح چهارقلو را به تصویب برسانیم اما جلسه به سمت بررسی برجام رفت و ناراضی بود که چرا چنین شده و آمده بود که به نفع طرفداران الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم صحبت کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر و معاون وزیر امور خارجه درباره ادامه مذاکرات برجام با اروپایی‌ها در نشست غیرعلنی مجلس، اظهار داشت: آقایان ظریف و عراقچی در این نشست عنوان کردند که ما مذاکرات را با اروپایی‌ها ادامه می‌دهیم تا بتوانیم همان مباحثی که در برجام وجود داشته را با اروپایی‌ها را به نتیجه برسانیم.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: آقای ظریف و آقای عراقچی در این نشست محورهای ۹گانه‌ای را همچون حفظ و تعمیق روابط اقتصادی، لزوم تداوم فروش نفت و گاز، تعاملات بانکی، حمل و نقل، تأمین امنیت صادرات، بحث بیمه، سرمایه‌گذاری بیشتر اروپا در ایران، حمایت از فعالان اقتصادی و تکمیل‌ یادداشت‌های پیشتر برای اجرا را بیان کردند و گفتند که ما در مذاکرات با اروپایی‌ها به دنبال تحقق این محورهای ۹گانه هستیم.

وی افزود: مسئله این است که موارد فوق‌الذکر همان مطالبی است که در برجام وجود داشته و حرف جدیدی نیست و اینکه ما با اروپایی‌ها در خصوص همان مفادی که در برجام قبلاً توافق شده و بازهم بخواهیم با اروپایی‌ها مجدد بر سر آنها مذاکره کنیم، یک بازنگری در برجام است و این برخلاف سیاست‌های کلی نظام است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در این جلسه فراکسیون مجلس نیز در ارتباط با برجام و FATF نکاتی را مطرح کردند که فراکسیون‌های امید و مستقلان از فواید برجام و FATF نکاتی را مطرح و از آن حمایت کردند و دو نفر از فراکسیون نمایندگان ولایی نیز نکاتی را در مورد ضررها و زیان‌هایی که از برجام و FATF نصیب کشورمان می‌شود نکاتی را مطرح کردند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *