آخرین اخبار

حاجی : تحویل زودهنگام سکه های پیش فروش شده چه تاثیری دارد؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاثیر تحویل زودهنگام سکه های پیش فروش شده را تشریح کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحویل زودهنگام سکه های پیش فروش شده، اظهار داشت: اگر دولت از عهده تهیه و تامین سکه های پیش فروش بر بیاید، تحویل زودهنگام […]

اشتراک گذاری
20 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 31987

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاثیر تحویل زودهنگام سکه های پیش فروش شده را تشریح کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحویل زودهنگام سکه های پیش فروش شده، اظهار داشت: اگر دولت از عهده تهیه و تامین سکه های پیش فروش بر بیاید، تحویل زودهنگام آن تاثیر مثبتی بر جامعه می گذارد اما اثرگذاری اقتصادی آن را چندان قابل توجه ارزیابی نمی کنم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توزیع سکه در شرایطی که وضعیت اقتصادی کشور ثابت باشد می تواند در جمع آوری نقدینگی اثرگذار باشد اما در حال حاضر اقتصاد ایران ثابت نیست و هر روز شاهد کاهش ارزش پولی ملی هستیم.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که ارزش پول ملی کاهش پیدا می کند طبیعی است که مردم ترجیح دهند پول خود را به ارز یا طلا تبدیل کنند، به همین جهت انتظار می رود که رئیس جمهور وتیم اقتصادی راه کار موثری برای ثبات بازار ارز و طلا در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه تحول زودهنگام سکه تاثیری در ثبات اقتصادی ندارد، گفت: ارز ۴۲۰۰ تومان هم تصمیم درستی برای مدیریت بازار نبود و ارز ۴۲۰۰ تومان نشان داد نمی تواند در ایجاد ثبات موثر باشد، به هر حال نیازهای ارزی و میزان ارز موجود در کشور  مشخص است و باید براساس واقعیت های برای مسائل اساسی کشور تصمیم گیری کرد.

عضوکمیسیون برنامه،بودجهومحاسبات مجلس با انتقاد از تصمیمات یک شبه دولت برای مدیریت بازار اقتصادیکشور، اظهار داشت:تصمیم های دولت در حوزه اقتصاد باید جامع باشد و هر سه قوه با صمیمیت و همدلی تصمیم اتخاذ شده را پیش ببرند./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *