آخرین اخبار

دکتر لاریجانی تذکر حاجی را در خصوص بررسی زودهنگام لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را وارد دانست

دکتر لاریجانی تذکر حاجی دلیگانی را در خصوص بررسی زودهنگام لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را وارد دانست و بررسی آن را به فردا یا روز یکشنبه هفته آینده موکول کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری […]

اشتراک گذاری
18 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 31974

دکتر لاریجانی تذکر حاجی دلیگانی را در خصوص بررسی زودهنگام لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را وارد دانست و بررسی آن را به فردا یا روز یکشنبه هفته آینده موکول کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۱۴۸ آئین نامه داخلی مجلس گفت: گزارش لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در حالی اکنون در دست بررسی قرار گرفته است که تاریخ انتشار آن ۹ اردیبهشت سال جاری است و طبق آئین نامه باید ۱۸ یا ۱۹ اردیبهشت بررسی آن آغاز می شد بنابراین باید پرسید چرا این بررسی از دو روز گذشته در دستورکار قرار گرفته است و این خلاف صریح آئین نامه داخلی مجلس است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم هم اکنون این لایحه از دستورکار خارج شود و به وقت خود در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

بنابراین گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این تذکر وارد است به همین دلیل اگر موافق باشید بررسی جزئیات آن به فردا یا یکشنبه هفته آینده موکول شود.

این گزارش می افزاید: رئیس مجلس به دلیل وارد دانستن این تذکر بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را به فردا یا یکشنبه هفته آینده موکول کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تذکری دیگر با استناد به ماده ۱۴۱ آئین نامه داخلی مجلس اضافه کرد: دولت ها با تغییر مجالس باید لوایح دولت های قبلی را دوباره ارائه دهند اما در تاریخ ۱۱ اردیبهشت موضوع معاهده پالرمو در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد دانست با این وجود هنوز  این لایحه در دستور کار مجلس قرار نگرفته است.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: موضوع دیگر اینکه لایحه با امضای رئیس جمهور در تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۹۲ به مجلس ارسال شده اما به دلیل تغییر مجلس مجددا ارائه نشده است بنابراین آیا این توهین به شان مجلس نیست. به نظر می رسد برخی تلاش دارند الحاق به کنوانسیون های استثماری در مجلس به تصویب برسد لذا هر دری که جلویشان بسته می شود راه دیگری را انتخاب می کنند.

دکتر لاریجانی با وارد دانستن تذکر نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار در پاسخ به آن گفت: اگرچه این تذکر در خصوص اصل موضوع که لایحه در گذشته به مجلس آمده وارد است اما کمیسیون ها نیز به دلیل همین ملاحظاتی که شما فرمودید لایحه را با تانی بررسی و دوباره ارائه دادند، همچنین اشکال وارده از سوی شورای نگهبان که مربوط به ترجمه لایحه بود از سوی آقای امیدوار رضایی در جلسه با هیات رئیسه مجلس رد شد، چرا که به گفته وی ترجمه دولت ایراد نداشته و در مجلس هنگام چاپ آن بی‌دقتی صورت گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *