آخرین اخبار

حاجی : مردم منطقه بیشتر از حق خودشان را نمی خواهند ولی پای حق خود ایستاده اند و مسئولین نباید هیچ تفاوتی بین مناطق مختلف قائل شوند

✳ حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۷ در جمع کشاورزان دشت برخوار حضور یافت و نسبت به انتقال پساب برخوار به نقاط دیگر استان اصفهان به شدت گلایه کرد. کشاورزان دشت برخوار که به طرح انتقال […]

اشتراک گذاری
17 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 31962

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۷ در جمع کشاورزان دشت برخوار حضور یافت و نسبت به انتقال پساب برخوار به نقاط دیگر استان اصفهان به شدت گلایه کرد.

کشاورزان دشت برخوار که به طرح انتقال پساب این شهرستان به نقاط دیگر استان معترض بودند در مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام حبیب آباد که محل ملاقات مردمی آقای حاجی در این شهر هست حضور یافتند و اعتراض خود نسبت به این طرح را اعلام داشتند.

🔶 آقای حاجی با حضور در بین کشاورزان ضمن ابراز خرسندی از حضور آنان به تشریح اقدامات خود نسبت به این طرح پرداخت و گفت: بنده به عنوان نماینده شما عزیزان، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان عرض کرده ام، به هیچ کس اجازه نمی دهیم یک قطره از پساب این منطقه را منتقل کند.

🔺 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم با بیان اینکه آقای استاندار و مسئولین استانی بدانند که موضوع انتقال پساب خط قرمز ماست، افزود: این خیانتی است که توسط برخی از مسئولین در حال وقوع است و آنان باید بدانند مردم این منطقه مردمانی صبور و نجیب هستند ولی اگر کسی به حق آنها تعرضی بکند، مردم این منطقه پای حق خود ایستادگی می کنند.

🔺 حسینعلی حاجی به جلساتی که مسئولین استانی برای اجرایی شدن طرح بدون هماهنگی و اطلاع برگزار می کنند اشاره کرد و اظهار داشت: هر کس به این منطقه ظلم کند، مردم با او برخورد خواهند کرد و البته از تصمیمات منطقی نیز حمایت می کنند.

🔺 وی با بیان اینکه دشت برخوار بحرانی ترین دشت در استان و حتی در کشور به شمار میرود، تصریح کرد: عمق آب سفره‌های زیرزمینی دشت برخوار به بیش از ۳۰۰ متر کاهش یافته است و ۳۳ قنات این دشت هم خشک شده است.

🔸 حاجی به نصب کنتور هوشمند برای چاه ها آب هم اشاره کرد و ضمن تأیید این اقدام خطاب به مسئولان آب منطقه ای استان گفت: چرا این اقدام فقط برای چاه هایی که کشاورزان زحمت کش از آن بهره برداری می کنند اجرا می شود ولی برای چاه های برخی افراد، سازمان ها و نهاد ها هنوز کنتور هوشمند نصب نشده است و آنها می توانند به هر میزانی که می خواهند آب برداشت کنند.

🔸 نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسؤولان می‌گویند ۷۰۰ میلیارد تومان برای انتقال پساب شهرها تخصیص داده‌اند، افزود: اگر می خواهید برای مردم کاری انجام دهید با تصفیه استاندارد و بهداشتی پساب و ارائه آن به مردم این اقدام را انجام دهید که نیاز به صرف این هزینه گزاف هم نباشد و کشاورزان هم بتوانند بدون مشکلات بهداشتی با آن کشت انجام دهند.

🔺 آقای حاجی با تأکید بر اینکه اگر پساب وارد زمین نمیشد، همین میزان برداشت آب و کشت موجود نیز قابل انجام نبود خاطر نشان ساخت: کویر در این منطقه در حال پیش روی است و بروز ریز گرد ها به واسطه پیشرفت کویر در حاشیه شهر های حبیب آباد و کمشچه ایجاد می شود.

🔹 وی ابراز کرد: مردم منطقه بیشتر از حق خودشان را نمی خواهند ولی پای حق خود ایستاده اند و مسئولین نباید هیچ تفاوتی بین مناطق مختلف قائل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *