آخرین اخبار

حاجی‌:هیئت تطبیق مصوبات به مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق‌ها ورود کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس خواست که به مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق‌ها ورود کند. حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از مصوبه هیئت دولت درباره افزایش ۶ تا ۱۲ […]

اشتراک گذاری
08 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 31863

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس خواست که به مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق‌ها ورود کند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از مصوبه هیئت دولت درباره افزایش ۶ تا ۱۲ درصدی حقوق کارکنان دولت، آن را مغایر با مصوبه مجلس در بودجه سال ۹۷ دانست و گفت: هیئت وزیران نمی‌تواند مصوبه‌ای، مغایر با مصوبه مجلس، پیرامون میزان افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت داشتهباشد.

وی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه باید نسبت به مصوبه دولت مبنی بر افزایش حقوق ۶ تا ۱۲ درصدی کارکنان دولت به مجلس و نمایندگان مردم در خانه ملت، پاسخگو باشد، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس در قانون بودجه سال ۹۷، مقرر شده که حقوق‌ و دستمزد کارکنان دولت بین ۲ تا ۲۰ درصد و به صورت پلکانی افزایش یابد، یعنی اگر فردی کمترین حقوق را دریافت می‌کند، بیشترین درصد افزایش شامل او می‌شود، اما دولت چندی پیش با مصوبه ای، مصوبه مجلس را نقض کرده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس از هیئت تطبیق مصوبات دولت با مصوبات مجلس خواست که نسبت به مصوبه دولت پیرامون افزایش حقوق ۶ تا ۱۲ درصدی کارکنان دولت ورود کرده و یا حتی پس از بررسی‌های کارشناسی، آن را ملغی کند.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: دولت در حین بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس، داعیه دفاع از حقوق اقشار ضعیف و نیز جلوگیری از حقوق‌‌های نجومی را سر می‌‌داد، اما با مصوبه فعلی، قانون مصوبه مجلس را که در حمایت از افراد کم‌درآمد جامعه است را نادیده گرفته است.

مجلس عزم جدی برای مقابله با حقوق های نجومی دارد 

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس تصریح کرد: مجلس عزم جدی برای مقابله با حقوق‌های نجومی دارد و نمایندگان مجلس هم مقابل هر تصمیمی که در برابر عزم مجلس بایستد، مقابله می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از دولت می‌خواهیم که به مصوبات مجلس و قوانین پایبند بوده و رویه دولت‌های نهم و دهم را در پیش نگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *