آخرین اخبار

در گفتگو با تسنیم عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی : از زمان ادغام وزارت تعاون، بیشتر تمرکز آن روی بخش‌های دیگر از جمله کار و رفاه قرار گرفته و به تعاون کمتر پرداخته می‌شود.

در گفتگو با تسنیم عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی : از زمان ادغام وزارت تعاون، بیشتر تمرکز آن روی بخش‌های دیگر از جمله کار و رفاه قرار گرفته و به تعاون کمتر پرداخته می‌شود. تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون نیازمند اقدام عملی مسئولان   عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی […]

اشتراک گذاری
05 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 31785

در گفتگو با تسنیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی : از زمان ادغام وزارت تعاون، بیشتر تمرکز آن روی بخش‌های دیگر از جمله کار و رفاه قرار گرفته و به تعاون کمتر پرداخته می‌شود.

تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون نیازمند اقدام عملی مسئولان

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: از زمان ادغام وزارت تعاون، بیشتر تمرکز آن روی بخش‌های دیگر از جمله کار و رفاه قرار گرفته و به تعاون کمتر پرداخته می‌شود.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه اگر بخش تعاون فعال شود، بسیاری از سرمایه‌های پراکنده تبدیل به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ می‌شود، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی بخش‌های تعاون سبب آشنایی مردم با تعاون شده و سبب افزایش انگیزه آنها برای فعالیت‌های تعاونی می‌شود.

 

وی پیرامون محقق نشدن سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد، افزود: در این زمینه مشکل و مانع قانونی وجود ندارد و چنین مسئله مهمی نیز مانند سایر موضوعات نیازمند اقدام عملی است.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس ادامه داد: مشکل ما عمل، اقدام و پیگیری است و مسئولان اجرایی باید واقعاً بخواهند تا سهم تعاون در اقتصاد عملی شود.

 

وی با بیان اینکه انگیزه مدیران وزارتخانه و مسئولان در اداره‌های شهرستانی در تحقق سهم تعاون در اقتصاد بسیار اهمیت دارد، گفت: وزارت تعاون قبل از ادغام، کار دیگری جز پیگیری کار تعاون نداشت و به ایجاد فضای رقابت در این بخش اقدام می‌کرد، اما از زمان ادغام وزارت تعاون و وزارت کار، شرایط پیگیری جدی برای سهم تعاون در اقتصاد ملی رنگ خود را از دست داده است. ‌

 

حاجی دلیگانی اظهار داشت: جهت‌گیری اقتصاد به سوی بخش تعاون باید از سوی دولت و مشوق‌های سرمایه‌گذاران اجرایی شود و جهت‌گیری از یک جهت باید فرهنگی باشد تا مردم به کار مشارکتی در قالب تعاونی تمایل پیدا کنند. ‌

 

وی ادامه داد: جهت‌گیری دیگر برای بخش تعاون در اقتصاد نیز باید در راستای ایجاد مشوق‌های لازم برای شرکت‌های تعاونی در زمینه تسهیلات بانکی و صدور مجوزهای لازم، معافیت‌های مالی و ارائه سایر خدمات مالی باشد. ‌

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس افزود: اگر می‌خواهیم بخش تعاون حرکتی شتابنده و سریع داشته باشد، این بخش باید به طور مستقل تشکیلات مربوط به خود را اجرایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *