آخرین اخبار

حسینعلی حاجی به فارس خبر داد:حل مشکل کم‌آبی، صندوق‌های بازنشستگی و بانک‌ها محور جلسه سران قوا در بهارستان

حسینعلی حاجی دلیگانی به فارس خبر داد:حل مشکل کم‌آبی، صندوق‌های بازنشستگی و بانک‌ها محور جلسه سران قوا در بهارستان حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با ‌اشاره به نشست قوای سه‌گانه در مجلس گفت: در این نشست رئیس ‌مجلس شورای اسلامی عنوان […]

اشتراک گذاری
03 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 31763

حسینعلی حاجی دلیگانی به فارس خبر داد:حل مشکل کم‌آبی، صندوق‌های بازنشستگی و بانک‌ها محور جلسه سران قوا در بهارستان

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با ‌اشاره به نشست قوای سه‌گانه در مجلس گفت: در این نشست رئیس ‌مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که ما به دولت اختیار داده‌ایم که موضوع صندوق‌های بازنشستگی را در دستور قرار داده و مشکلات آنها را حل کند و از رئیس‌جمهور خواست تا نماینده‌ای را برای پیگیری جدی موضوع صندوق‌های بازنشستگی تعیین کند.

وی افزود: لاریجانی با‌ اشاره به مشکل آب در کشور گفت که دولت در این زمینه باید یک آمایش سرزمینی آب را تهیه کند و در حوزه بانک‌ها نیز ضمن تأکید بر ضرورت توجه به مشکلات در این حوزه افزود نرخ سود تسهیلات بانکی برای کمک به تولید باید کاهش پیدا کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس ‌مجلس همچنین عنوان کرد که مجلس و دولت لازم است در هر سال علاوه ‌بر کارهای روزمره دو یا سه چالش کشور را حل کنند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: رئیس‌ مجلس عنوان کرد که نیاز است تا مرکزی برای تدوین برنامه پیشرفت کشور ایجاد شود تا مستقلاً بحث برنامه را دنبال کند و یا اینکه سازمان برنامه و بودجه بحث درآمد و توزیع پول را برعهده وزارت اقتصاد بگذارد و خود کار برنامه پیشرفت کشور را دنبال کند.

وی افزود: لاریجانی با تأکید بر ضرورت امنیت اقتصادی برای سرمایه‌گذاران توسط قوه قضائیه در کشور اظهار داشت اگر من و آقای رئیس‌جمهور ده‌ها بار در مورد امنیت مطالبی را بگوییم، امنیت ایجاد نمی‌شود، اما اگر رئیس ‌قوه قضائیه و دادستان این موضوع را مطرح کنند که از بحث امنیت حمایت می‌کنند، اثر دارد.

نماینده مردم شاهین‌شهرو میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس‌ مجلس همچنین خواستار رفع موانع تولید در کشور شد و عنوان کرد که همان‌طور که حریت برای نمایندگان لازم است، شجاعت هم برای مدیران اجرایی ضروری است.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: رئیس ‌مجلس گفت که قوای سه‌گانه باید سوءظن‌ها را نسبت به هم کاهش دهند و عنوان کرد که رهبر معظم انقلاب نسبت به مسئولان کشور همیشه حسن‌ظن دارند.

وی افزود: همچنین در این نشست رئیس ‌قوه‌قضائیه ضرورت کمک به قوه‌قضائیه برای تأمین قضات و همچنین توجه به این قوه در حوزه اعتبارات را مورد‌اشاره قرار داد و عنوان کرد که روند الکترونیکی کردن پرونده‌ها در دستگاه قضا در قوه قضائیه شروع شده و در حال انجام است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آملی لاریجانی گفت که قوه قضائیه از سرمایه‌گذاری در کشور حمایت می‌کند و حامی ایجاد امنیت برای سرمایه‌گذاران است و البته در مقابل اجازه نخواهد داد که حقوق عامه مردم زیر سؤال رفته و زیرپا گذاشته شود و به ضرر منافع مردم اقدامی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *