آخرین اخبار

🔊 صوت -لحظاتی پیش در صحن علنی مجلس؛🔴تذکر حسینعلی حاجی در خصوص بحران آب

🔊 صوت -لحظاتی پیش در صحن علنی مجلس؛   🔴تذکر حسینعلی حاجی در خصوص بحران  آب 🔺چرا وزیر کشور ستاد بحران آب را تشکیل نداد! 🔺پنج میلیون نفر مردم اصفهان در تابستان تشنه خواهند بود!   حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم […]

اشتراک گذاری
19 فروردین 1397
کد مطلب : 31461

🔊 صوت -لحظاتی پیش در صحن علنی مجلس؛

 

🔴تذکر حسینعلی حاجی در خصوص بحران  آب

🔺چرا وزیر کشور ستاد بحران آب را تشکیل نداد!

🔺پنج میلیون نفر مردم اصفهان در تابستان تشنه خواهند بود!

 

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه صحن علنی مجلس در سال ۹۷ (۱۹ فروردین ۹۷) نسبت به عدم تشکیل ستاد بحران آب در استان اصفهان توسط وزیر کشور گلایه کرد.

آقای حاجی در این تذکر خطاب به دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس که اداره جلسه را به عهده گرفته بود گفت: در ۲۳ بهمن ۹۶ هنگامی که جنابعالی جلسه را اداره میکردید بنده نکته ای در خصوص بحران آب آشامیدنی استان اصفهان بیان کردم و جنابعالی از وزیر کشور خواستید جلسه ستاد بحران را برای این موضوع تشکیل دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم به تذکر ۲۹ بهمن ۹۶ خود نیز اشاره کرد و افزود: در آن جلسه که آقای مطهری ریاست جلسه را به عهده داشت پیشنهاد شد کمیسیون های امنیت ملی، کشاورزی و انرژی به دلیل بحرانی بودن موضوع، سفری را به استان اصفهان داشته باشند و رسیدگی کنند.

وی با تأکید بر اینکه علیرغم تمامی این تذکرات در این خصوص اقدامی صورت نگرفته، اظهار داشت: ۵ میلیون نفر جمعیت در استان اصفهان از مرداد ماه آب آشامیدنی ندارد و در حالی که به ۴۲۰ میلیون متر مکعب آب شرب نیاز هست در حال حاضر پشت سد ۱۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره بیشتر نداریم و اگر ۲۰۰ میلیون متر مکعب نیز پیش بینی نزولات آسمانی باشد باز هم ۱۲۰ میلیون متر مکعب کمبود داریم و از این بابت جای نگرانی است.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی تنها راه برون رفت از این مشکل را جلو گیری از برداشت حدود ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب که برای غیر شرب در طول زاینده رود از ابتدا تا انتها برداشت می شود دانست و افزود: همین امروز از شهرهای دولت آباد، شاپور آباد، دستگرد و بقیه شهرها با بنده تماس داشتند که آب آشامیدنی کم شده و آب چاه بی کیفیت را در شبکه گذاشته اند.

حسینعلی حاجی ضمن تشکر از دکتر  مهرعلیزاده استاندار اصفهان به دلیل اقداماتی که تا کنون انجام داده است، با طرح این سوال که برای ۵ میلیون نفر تشنه باید چه اقداماتی انجام داد؟ از آقای دکتر روحانی خواست جلسه ای را به فوریت برای رسیدگی به این موضوع با توجه به وضعیت اضطراری موجود، تشکیل دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *