آخرین اخبار

حاجی در تذکر آیین نامه ای:نمایندگان پای امضای خود برای سوال یا استیضاح بایستند

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان پای امضای خود برای سوال یا استیضاح بایستند چراکه در غیر این صورت منجر به وهن مجلس می‎شوند، بر ضرورت توجه بیشتر به امر به معروف در مجلس تاکید کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حسینعلی حاجی دلیگانی در […]

اشتراک گذاری
22 اسفند 1396
کد مطلب : 31096

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان پای امضای خود برای سوال یا استیضاح بایستند چراکه در غیر این صورت منجر به وهن مجلس می‎شوند، بر ضرورت توجه بیشتر به امر به معروف در مجلس تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی عصر امروز (سه شنبه ۲۲ اسفندماه) در تذکری با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس، گفت: واقعا اگر کسی از نمایندگان سوال یا استیضاحی را امضا می‌کند بهتر است تا آخر پای امضای خود بایستد مثلا درخصوص سوال از رئیس جمهور برخی ۴تا ۵ بار امضا کرده و پس گرفته اند که این موضوع برای مجلس خوب نیست.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثبات قدم در تصمیم‌گیری‌های نمایندگان مجلس از اهمیت بسیاری برخوردار است، ادامه داد: بهتر است قبل از امضاء کردن فکرهای خود را کرده و سپس اقدام به این کار شود تا بتوانند پای امضای خود بایستند. افرادی نیز که بدون اجازه از دیگران امضا کرده اند و در ادامه مجبور به پس گرفتن امضای خود شده اند بهتر است قبل از اقدام مشورت های لازم را کنند چرا که این امر موجب وهن مجلس است.

وی با بیان اینکه هر روز برگزاری مجلس هزینه های بسیاری برای کشور دارد، افزود: دو روز گذشته بحث اعاده اموال نامشروع مطرح شد اما اجازه طرح آن را در صحن ندادند.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین در اخطاری با استناد به اصل ۸ قانون اساسی خطاب به رئیس و هیأت رئیسه مجلس، گفت: این اصل قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر را واجب دانسته است اما در مجلس “نهی از منکر” جلوتر از “امر به معروف” است به عنوان مثال صبح به صبح اسامی متاخرین و غایبین قرائت می شود اما اسامی همکاران فعال که در تمام رأی‌گیری‌ها حضور داشته و جزء منظم ترین افراد بودند قرائت نمی شود لذا آقای لاریجانی از شما خواهش دارم به امر به معروف نیز توجه و عمل کنید./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *