آخرین اخبار

هجدهمین نطق میان دستور آقای حاجی/۲۰اسفند۹۶ + صوت

✳به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز یکشنبه (۲۰ اسفند ماه) صحن علنی مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن آنکه از هیات رئیسه مجلس خواست تا اجازه بررسی طرح دو فوریت بازگشت اموال نامشروع مسئولان را دهند، گفت: آقای رئیس جمهور در سفر استانی بر حل مشکل […]

اشتراک گذاری
20 اسفند 1396
کد مطلب : 31060

✳به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز یکشنبه (۲۰ اسفند ماه) صحن علنی مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن آنکه از هیات رئیسه مجلس خواست تا اجازه بررسی طرح دو فوریت بازگشت اموال نامشروع مسئولان را دهند، گفت: آقای رئیس جمهور در سفر استانی بر حل مشکل آب استان اصفهان تاکید کرد، کشاورزان اصفهانی شرایط سختی را دارند زیرا نبود آب و کِشت و شغل دیگر سبب شده تا درآمدی هم نداشته باشند.

 

🔴زکات دهندگان به دریافت کننده‌های زکات تبدیل شدند

 

🔶نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، با طرح این سوال که کشاورزان اصفهانی چگونه معیشت خود و فرزندان خود را باید تامین کنند؟ تصریح کرد: متاسفانه کسانی که تا دیروز زکات ده بودند امروز مستحق گرفتن زکات شدند. اگر این موضوع را نمی‌پذیرید باید از نزدیک وضعیت مردم در این مناطق را مشاهده بفرمایید.

 

🔶وی افزود: نمایندگان استان اصفهان موضوع آب را در مجلس رصد خواهند کرد و به محض آنکه به این نتیجه برسند که نمی‌توانند حقوق مردم را تامین کنند، جای خود را به دیگران داده و از سمت نمایندگی استعفا می‌دهند. وزیر نیرو نیز می‌بایست جدول زمان‌بندی مصوبات شورای عالی آب را ارایه کند.

 

🔴پرداخت هزینه عدم کشت باید به همه مناطق استان اصفهان تخصیص یابد

 

🔶حاجی دلیگانی خطاب به استاندار اصفهان، گفت: انتقال پساب از شهری به شهر دیگر امکان‌پذیر نیست، ضمن آنکه کارشناسی هم نبوده و مردم حق آبه دار نیز اجازه چنین کاری را نخواهند داد. اقدامات بدون مطالعه تنها سبب هدر رفت بیت‌المال می‌شود. مردم شمال اصفهان نیز همانند مردم شرق و غرب و جنوب این استان، از اهالی استان اصفهان بوده بنابراین پرداخت هزینه عدم کشت باید به همه مناطق تخصیص یابد.

 

🔶این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روزهای پایانی سال ۹۶ و عدم تحقق بسیاری از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی، رئیس بانک مرکزی و معاونان بانک مرکزی در خصوص سپرده‌گذاران، گفت: موسسه ثامن الحجج، کاسپین، آرمان وحدت، البرز ایرانیان، ثامن الائمه، افضل توس و مسائل مربوط به پردیس بام و پدیده هنوز تعیین تکلیف نشدند، واقعیت باید به مردم گفته شود و از پاشیدن نمک بر زخم مردم نیز پرهیز شود.

 

🔴رئیس جمهور به سوالات افزایش قیمت کالا و محصولات در ۴ سال گذشته پاسخ دهد

 

🔶وی ادامه داد: رئیس‌جمهور به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای که با هدف انحراف افکار عمومی از مطالبات اساسی مردم صورت می‌گیرد، به سوالات مردم که مکرر از نمایندگان می‌پرسند پاسخ دهند. متاسفانه عمده برنج مصرفی مردم از ابتدای ریاست جمهوری از کیلویی ۴ هزار تومان به کیلویی ۸ هزار تومان، گوشت از کیلویی ۲۴ هزار تومان به ۴۵ هزار تومان، پنیر از هزار و ۸۰۰ تومانی به ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، یک کیلو شکر از هزار و ۸۰۰ تومان به ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و دلار هزار و ۳۰۰ تومانی به ۴ هزار ۹۰۰ تومان رسیده که تبعات بسیار برای معیشت مردم داشته است.

 

🔶حاجی دلیگانی گفت: دولت و رئیس جمهور تاکید دارد که تورم تک رقمی است اما مطابق آمار و اطلاعات میدانی، بیکاری در حال گسترش بوده لذا دولت باید شغل‌های باقی مانده را حفظ کند، صاحبان کار هم می‌توانند نسبت به شرح وضعیت کنونی بپردازند.

 

🔴حمله به سفارت ایران در لندن توطئه‌ای نخ نماست

 

🔶وی افزود: متاسفانه سیاست فرقه سازی لندن با حمایت دلارهای عربستان و با هدف تفرقه در جهان اسلام محکوم و توطئه‌ای نخ نماست، دستگاه دیپلماسی باید از حقوق حقه ملت ایران دفاع کند، همچنین هر نوع تجزیه‌گرایی کشورهای منطقه به ویژه سوریه محکوم است.

 

🔴قوه قضاییه تکلیف اموال ۱۴ هزار میلیارد تومانی به تاراج رفته فرهنگیان را تعیین کند

 

🔶عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قوه قضاییه باید اموال ۱۴ هزار میلیارد تومانی به تاراج رفته از جیب فرهنگیان را با رسیدگی فوری و انقلابی بازگرداند، شرکت گاز نیز نباید دست در جیب مردم کند و پول‌هایی که به طور غیر قانونی و به نام آبانمان برداشتید را به مردم برگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *