آخرین اخبار

حاجی : طرحی که استاندار اصفهان برای احیای زاینده‌رود از طریق انتقال پساب‌های صنعتی تصفیه‌شده به این رودخانه اعلام کرده، طرح جامع و مطالعه شده‌ای نیست و مانند ریختن پول به درون چاه هست.

حاجی : طرحی که استاندار اصفهان برای احیای زاینده‌رود از طریق انتقال پساب‌های صنعتی تصفیه‌شده به این رودخانه اعلام کرده، طرح جامع و مطالعه شده‌ای نیست و مانند ریختن پول به درون چاه هست. حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: طرحی که استاندار اصفهان برای احیای زاینده‌رود از […]

اشتراک گذاری
20 اسفند 1396
کد مطلب : 31049

حاجی :

طرحی که استاندار اصفهان برای احیای زاینده‌رود از طریق انتقال پساب‌های صنعتی تصفیه‌شده به این رودخانه اعلام کرده، طرح جامع و مطالعه شده‌ای نیست و مانند ریختن پول به درون چاه هست.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: طرحی که استاندار اصفهان برای احیای زاینده‌رود از طریق انتقال پساب‌های صنعتی تصفیه‌شده به این رودخانه اعلام کرده، طرح جامع و مطالعه شده‌ای نیست و مانند ریختن پول به درون چاه هست.

 

وی افزود: محسن مهر علیزاده در برنامه‌ای که دو شب پیش از سیمای مرکز اصفهان پخش شد اعلام کرد که می‌خواهد با ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار پساب تصفیه‌شده فاضلاب‌های غرب، شمال و شرق اصفهان را به زاینده‌رود منتقل کند، نیاز واحدهای صنعتی و کشاورزان شمال اصفهان در حوزه شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار  به پساب تصفیه‌شده به‌اندازه است که اصلاً هیچ آبی از این محل باقی نمانده که بخواهند با صرف هزینه زیاد برای انتقال آن به زاینده‌رود اقدام کنند.

 

نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از زمانی که استاندار اصفهان طرح خود را رسانه‌ای کرده است، کشاورزان دشت برخوار که یکی از بدترین شرایط خشک‌سالی و کاهش شدید منابع آب زیرزمینی را تجربه می‌کنند نگران شده‌اند و نگرانی‌های خود را از سخنان آقای مهر علیزاده به بنده اعلام کرده‌اند.

 

حاجی‌دلیگانی با انتقاد از طرح مطالعه نشده استاندار اصفهان اظهار داشت: در این طرح راهکاری برای احیای دشت بحران‌زده برخوار که منشأ بخشی از ریز گردها به اصفهان هست نشده است، درحالی‌که از محل این پساب می‌توانیم با احیای مناطق بیابانی دشت برخوار بخشی از ریز گردها را کنترل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *