آخرین اخبار

✅حفظ ،مرمت و احیای اماکن منحصر بفرد تاریخی منطقه محور مذاکرات حسینعلی حاجی با معاون رئیس جمهور

حماسه سازان : دردیدار حاجی با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص توجه به تخت سرخ وقنوات تاریخی بخش میمه،مناره سین برخوار،ارگ مورچه خورت وسربازخانه مغولی گرگاب بحث و بررسی شد. ✅حفظ ،مرمت و احیای اماکن منحصر بفرد تاریخی منطقه محور مذاکرات حسینعلی حاجی با معاون رئیس جمهور   🔸ساختمان آجری […]

اشتراک گذاری
15 اسفند 1396
کد مطلب : 30922

حماسه سازان :

دردیدار حاجی با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص توجه به تخت سرخ وقنوات تاریخی بخش میمه،مناره سین برخوار،ارگ مورچه خورت وسربازخانه مغولی گرگاب بحث و بررسی شد.

✅حفظ ،مرمت و احیای اماکن منحصر بفرد تاریخی منطقه محور مذاکرات حسینعلی حاجی با معاون رئیس جمهور

 

🔸ساختمان آجری و دارای معماری خاص سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری روز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۶  میزبان مذاکرات حاجی با مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور بود .

🔸در این دیدار مسایل و مشکلات مرتبط با حوزه ی میراث فرهنگی در دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار از جمله تخت سرخ میمه ، تامین اعتبار برای تهیه ی طرحهای گردشگری در دو قنات جهانی بخش میمه ، بازسازی منار ۹۱۳ ساله ی سین ، بنای تاریخی و سربازخانه مغولی شهر گرگاب و قلعه ی خشتی مورچه خورت که بعد از ارگ بم مهمترین بنای خشتی جهان محسوب می شود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

🔸 حاجی در این دیدار از معاون رئیس جمهور خواست با اعزام هیئتی در جریان تخریبهایی که در پدیده ی طبیعی و بشری تخت سرخ میمه صورت گرفته و همچنان ادامه دارد ، قرار گرفته و از ادامه ی تخریب این اثر ثبت شده ی میراثی و ملی جلوگیری نمایند .

🔶تخصیص اعتبار جهت مرمت و احیای اماکن تاریخی و فرهنگی دو شهرستان خواسته دیگر جناب آقای حاجی از معاون رئیس جمهور بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *