آخرین اخبار

شناسایی درآمدهای نامشروع مقامات روی میز مجلس

نصف جهان: برخی از نمایندگان مجلس طرح شناسایی درآمدهای نامشروع مقامات و مسئولین کشور را تهیه کرده اند. این طرح به امضای جمعی از نمایندگان رسیده و قرار است به زودی تحویل هیئت رئیسه مجلس شود. حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه که یکی از امضاکنندگان این طرح است در گفتگو با […]

اشتراک گذاری
27 بهمن 1396
کد مطلب : 30578

نصف جهان: برخی از نمایندگان مجلس طرح شناسایی درآمدهای نامشروع مقامات و مسئولین کشور را تهیه کرده اند. این طرح به امضای جمعی از نمایندگان رسیده و قرار است به زودی تحویل هیئت رئیسه مجلس شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه که یکی از امضاکنندگان این طرح است در گفتگو با افکارنیوز اظهار کرد: بر اساس این طرح دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب،رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوءاستفاده از موقوفات، سوءاستفاده از مقاطعهکاری ها و معاملات دولتی، فروش زمین هایموات و مباحات اصلی، دایرکردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و در صورت معلومنبودن او به بیتالمال بدهد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: نظر ما این است که اموال و دارایی های همه مسئولین از اول انقلاب تاکنون باید بررسی و منبع آنها مشخص شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه ما می خواهیم «از کجا آورده ای؟» را اجرایی کنیم، گفت: اگر فردی دارایی هایی ناشی از ارث، منابع مشروع و یا کار زیاد داشته باید محترم شمرده شود اما اگر فردی در طول مسئولیت و خدمت خود درآمد مشکوک داشته و ثروت وی بیش از حد متعارف افزایش یافته باید پاسخگو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *