آخرین اخبار

🔷حاجی در اجتماع باشکوه مردم شاهین‌شهر : مردم به شدت از تبعیض ناراحتند/فقر و فساد و تبعیض سه پایه شوم انحطاط هر جامعه ایست.

🔷حاجی در اجتماع باشکوه مردم شاهین‌شهر : مردم به شدت از تبعیض ناراحتند/فقر و فساد و تبعیض سه پایه شوم انحطاط هر جامعه ایست. حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در نامه ۱۰ بهمن ۹۶ از معاونت قوانین مجلس […]

اشتراک گذاری
24 بهمن 1396
کد مطلب : 30516

🔷حاجی در اجتماع باشکوه مردم شاهین‌شهر : مردم به شدت از تبعیض ناراحتند/فقر و فساد و تبعیض سه پایه شوم انحطاط هر جامعه ایست.

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در نامه ۱۰ بهمن ۹۶ از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی در خصوص تخلف کانون وکلای دادگستری در استنکاف از ثبت نام در سامانه کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی و درج شرایط صدور پروانه وکالت را استعلام کرد.

آقای حاجی در نامه خود به دکتر امیدوار رضایی به ماده (۵۷) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اشاره کرده و آورده است: کلیه مراجعی که مجوز کسب و کار صادر می کنند موظف هستند نوع، شرایط و فرآیند صدور، تمدید و لغو مجوزهایی را که صادر می کنند به همراه مبانی قانونی مربوطه ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ این قانون که سال ۱۳۹۴ بوده است، تهیه و به هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز کسب و کار و پس از تأیید نماینده تام الاختیار یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی ارسال کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم با استناد به بند (الف) ماده (۳) قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، تأخیر در ورود اطلاعات را تخلف دانسته و تصریح کرده است: با توجه به موارد اشاره شده و اینکه کانون وکلای دادگستری موظف بوده در سامانه کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی ثبت نام نماید و شرایط صدور مجوز پروانه وکالت را به اطلاع عموم برساند ولی از انجام استنکاف ورزیده است، آیا می توان متخلف را از طریق مراجع قضایی مورد تعقیب قرار داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *