آخرین اخبار

حاجی : اقدام دولت در ممنوعیت نصب تابلوی مجازات توهین به کارمندان تحسین‌برانگیز است

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اخیراً طی اقدامی تحسین‌برانگیز اعلام کرد که نصب تابلوی قانون مجازات توهین به کارمندان دولتی از تمامی ادارات ممنوع است. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی عصر امروز در همایش گرامیداشت فناوری فضایی و روز بسیج مهندسین صنعت ضمن تسلیت […]

اشتراک گذاری
12 بهمن 1396
کد مطلب : 30328

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اخیراً طی اقدامی تحسین‌برانگیز اعلام کرد که نصب تابلوی قانون مجازات توهین به کارمندان دولتی از تمامی ادارات ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی عصر امروز در همایش گرامیداشت فناوری فضایی و روز بسیج مهندسین صنعت ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: بسیجیان در پاسداشت از ارزش‌های انقلاب باید همواره آماده باشند چراکه مسؤولیت دارند.

وی با بیان این که نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف عملکرد مسؤولان طی ۴۰ سال گذشته باید جبران شود، افزود: نخستین دستاورد انقلاب اسلامی آزادی‌هایی است که در کشور به دست آوردیم، آزادی بیان را شهدا برای ما به ارمغان آوردند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقلال در جمهوری اسلامی گفت: کشوری که به دست ما اداره نمی‌شد، با انقلاب اسلامی خودمان در کشور تصمیم می‌گیرد، چه درست و چه نادرست.

وی خاطرنشان کرد: وقتی دولت دهم در جمهوری اسلامی انتخاباتی را برگزار می‌کند که فرد مخالف با دیدگاه‌های آن دولت از صندوق‌های رأی بیرون می‌آید، عین مردم‌سالاری دینی است؛ ایران در زمان محمدرضا پهلوی توسط چند سفارت‌خانه اداره می‌شده است و حق تصمیم‌گیری نداشت.

حاجی دلیگانی با اشاره به عدم حفظ استقلال در زمان پهلوی اذعان داشت: همین که محمدرضا پهلوی، بحرین را تقدیم کشورهای بیگانه کرد، خیانت‌کار به ملت و وطن ایران بود؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی حتی یک وجب از خاک کشورمان را به دشمنان و بیگانگان ندادیم.

وی با بیان این که اقتدار منطقه‌ای ایران تا دریای مدیترانه، دریای سرخ و باب‌المندب است، تصریح کرد: اگر بسیجیان جهان اسلام نبودند، منطقه با حضور نیروهای داعش ناامن شده بود و حفظ این امنیت در منطقه نتیجه تدبیر جمهوری اسلامی بود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع اقلیم کردستان بیان داشت: مسأله بسیار مهم رفراندوم در کردستان می‌توانست خطر طولانی‌مدت برای ایران باشد و رژیم صهیونیستی دومی برای ایران به وجود آید.

وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی و صنعتی پس از انقلاب اسلامی تأکید کرد: ضعف نظام و ساختاری نبود و مرتبط با امثال بنده بوده که یک صندلی را گرفتیم ولی کار نکردیم، باید جبران کنیم؛ ۱۵ اصل قانون اساسی وظیفه مسؤولان است و فاصله‌گیری با قانون اساسی به ما ضربه زده است.

حاجی دلیگانی ابراز داشت: چه شده که ما همه چیز را از رهبر انقلاب انتظار داریم، در حالی که کم‌ترین وظیفه برای ایشان در قانون اساسی تعریف شده است؟ همه دولت‌ها جزو حلقه به هم پیوسته نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند که هرکدام یک نمره کسب کرده‌اند، هریک ضعف‌ها و قوت‌هایی داشته‌اند.

وی اضافه کرد: ایران منابع زیادی دارد و مسؤولان باید عرضه داشته باشند آن‌ها را مدیریت کنند، در حالی که فقط یک درصد مردم و سرزمین‌های دنیا در اختیار ماست تنها ۷ درصد منابع طبیعی دنیا در اختیار ماست؛ گاهاً مسؤولیت نمی‌پذیریم و پاسخگوی مردم نیستیم و این خود باعث نارضایتی مردم خواهد شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: عدم صداقت و شفافیت با مردم کشور را دچار مشکل کرده است؛ درست با مردم رفتار نمی‌کنیم و این ضعف ماست، اگر با مردم روراست باشیم آنان می‌پذیرند ولی اگر آمارهای غلط اقتصادی بدهیم به ما بدبین می‌شوند.

وی با بیان این که در هفته گذشته که برف سنگینی در تهران آمد بسیاری از مسؤولان سر کار نرفتند، متذکر شد: با وجود اعلام هواشناسی مبنی بر بارش سنگین برف در کشور، از ۵۰ کیلومتری جاده‌های منتهی به تهران مسدود شده بود و این امر به دلیل بی‌حالی حتی چند کیسه شن هم برای جاده‌های منتهی به تهران آماده نشده بود.

حاجی دلیگانی ادامه داد: شنبه هفته گذشته اعلام شد که پروازها به مقصد تهران لغو شد و ما برای رفتن به تهران و حضور در صحن علنی مجلس از ۵۰ کیلومتری تهران در جاده‌ها گیر افتادیم تا ساعت ۱۲:۲۰ روز یکشنبه مردم بلاتکلیف بودند؛ در این اختلالات نظام مقصر نیست، مسؤولان مقصر هستند.

وی تصریح کرد: اعتماد بی‌جا به استکبار جهانی موضوعی است که چندی پیش هم مجدداً در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد و لایحه پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مطرح شد؛ نباید به پازل دشمن ملحق شویم و دست و پای خود را ببندیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: پیوستن به کنوانسیون «پالرمو»، یعنی مبارزه با تشکل‌های سازمان‌یافته‌ای که جرایم دسته‌جمعی انجام می‌دهند؛ عدم توجه به اقتصاد جامعه یکی دیگر از آسیب‌های امروز و حاصل کوتاهی همه ما در انجام به وظایف است.

وی با بیان این که امروز با یک بازار مصرف ۸۰ میلیون نفری مواجه هستیم، افزود: تا چندین سال پیش صادرکننده طلای ساخته‌شده بودیم اما امروز تبدیل به واردکننده طلای ساخته‌شده از ترکیه هستیم.

حاجی دلیگانی بیان کرد: باید مشخص کنیم که یا دلسوز انقلاب هستیم یا نیستیم، یا اسممان را بسیجی گذاشته‌ایم و مسؤولیت پذیرفته‌ایم که باید وارد صحنه شویم و امر به معروف و نهی از منکر کنیم، ضعف‌ها را بگوییم و قوت‌ها را هم بگوییم و یا دست روی دست بگذاریم.

وی تصریح کرد: دولت اخیراً طی اقدامی تحسین‌برانگیز اعلام کرد که نصب تابلوی قانون مجازات توهین به کارمندان دولتی از تمامی ادارات ممنوع است، چرا باید با مردم این‌گونه برخورد شود؟ ما بدهکار به انقلاب هستیم چراکه انقلاب برای عزت آفریده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: باید به مردم روحیه بدهیم چراکه یأس بزرگ‌ترین آسیب جامعه است و امیدواریم که خداوند توفیق حفاظت از نعمت انقلاب اسلامی را به همه ما بدهد و شکرگزار حضور هبر معظم انقلاب که این‌گونه کشتی انقلاب اسلامی را با تدابیر حکیمانه خود هدایت می‌کنند، باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *