آخرین اخبار

تناقض در پرداختی‌های فرهنگیان در صورت استانی شدن بودجه آموزش و پرورش

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعتقاد به اینکه تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه مبنی بر ملی کردن بودجه آموزش و پرورش بجا و قابل دفاع است، گفت: استانی شدن بودجه آموزش و پرورش بی‌عدالتی و تناقض در پرداختی‌های فرهنگیان شهرهای مختلف را به دنبال داشت. نوآوران آنلاین– حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز ۹ بهمن ماه در […]

اشتراک گذاری
09 بهمن 1396
کد مطلب : 30273

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعتقاد به اینکه تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه مبنی بر ملی کردن بودجه آموزش و پرورش بجا و قابل دفاع است، گفت: استانی شدن بودجه آموزش و پرورش بی‌عدالتی و تناقض در پرداختی‌های فرهنگیان شهرهای مختلف را به دنبال داشت.

نوآوران آنلاینحسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز ۹ بهمن ماه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب ملی شدن بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق بودجه، پس از انتقاد  به استانی شدن این بودجه در لایحه بودجه سال ۹۷، گفت: دستگاه آموزش و پرورش بزرگ و عیال‌وار است و میزان بودجه جاری مصرفی آن در مقایسه با دیگر دستگاه قابل ملاحظه است و حتی شاید تمامی کارکنان دولت در هر شهرستان کمتر از نیروهای آموزش و پرورش در همان شهر باشد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت مرکزی همیشه برای تامین اعتبار آموزش و پرورش با مشکل رو به رو است بنابراین اگر این تصمیم غلط اصلاح نمی‌شد مشکل از مرکزیت به استان‌ انتقال می‌یافت.

وی با بیان اینکه عموم استاندارها با این تصمیم دولت مخالف بودند، افزود: در صورت استانی شدن بودجه، این امکان وجود داشت که به‌عنوان مثال سازمان مدیریت برنامه‌ریزی بودجه، حقوق۱۰ماه فرهنگیان را بپردازد و در ادامه بگوید؛ استاندارها خود برای تامین بودجه لازم برای پرداخت حقوق‌ها تدبیر کند و این مسئله  اعتبارات عمرانی استان‎ها را صرف امور جاری آموزش و پرورش می‌کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه کیفیت عملکرد هر استانی  متفاوت است و این مسئله بی‌عدالتی و تناقض در پرداختی‌های فرهنگیان در شهرهای مختلف را به دنبال داشت، اضافه کرد: دولت باید تمرکززدایی را از جاهایی دیگر آغاز کند نه آموزش و پرورش که استانی شدن بودجه آن معضلات بسیاری را در کشور به دنبال داشت لذا تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه مبنی بر اصلاح این تبصره بجا و قابل دفاع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *