آخرین اخبار

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهر سازی پاسخ تذکر کتبی آقای حاجی در خصوص ضرورت انتقال اسناد مسکن مهر امامزاده نرمی دولت آباد با توجه به تأمین وثایق معتبر توسط متقاضیان را ارائه داد.

حماسه سازان؛ معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهر سازی پاسخ تذکر کتبی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در خصوص ” ضرورت انتقال اسناد مسکن مهر امامزاده نرمی دولت آباد شهرستان برخوار استان اصفهان با توجه […]

اشتراک گذاری
21 دی 1396
کد مطلب : 30022

حماسه سازان؛ معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهر سازی پاسخ تذکر کتبی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در خصوص ” ضرورت انتقال اسناد مسکن مهر امامزاده نرمی دولت آباد شهرستان برخوار استان اصفهان با توجه به تأمین وثایق معتبر توسط متقاضیان ” را ارائه داد.
آقای حاجی در این تذکر خطاب به دکتر آخوندی آورده است: علیرغم اتمام و واگذاری مسکن مهر امامزاده نرمی دولت آباد به مالکین قبل از تقسیط وام های پرداختی، توسط مبادی ذیربط به مالکین اعلام می شود جهت وثایق وام باید ضامن معبر، سفته و سپرده به بانک معرفی یا تادیه نماینده تا اسناد در رهن بانک نباشد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم ضمن تأکید بر تهی و تأمین وثایق مربوطه توسط مردم و ارائه آن به بانک، ادامه داده است: متأسفانه مجددا اعلام می شود انتقال اسناد به صورت رهن در بانک می باشد که این خلف وعده موجب نارضایتی و عدم تمکین افراد گردیده است.
حاجی از آخوندی خواست ، جهت انتقال اسناد به نحو اعلام اولیه یعنی دریافت وثایق دستورات لازم را صادر نماید.
علیرضا محفوظی در نامه خود خطاب به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تذکر مورخ ۲ آبان ۹۶ حسینعلی حاجی به استناد اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان آورده است: بر اساس قانون ساماندهی مسکن مهر، اراضی به صورت اجاره ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار می گردد و انتقال اسناد مربوط به اراضی به متقاضیان امکان پذیر نیست.
وی تصریح کرده است: اسناد عیانی واحدهای مسکن مهر نیز با توجه به دریافت تسهیلات ساخت از بانک مسکن، تا زمان پرداخت آخرین قسط و تسویه حساب با بانک عامل امکان آزاد شدن ترهین اسناد اعیانی وجود ندارد. موضوع امکان انتقال اسناد اراضی و امکان دریافت بهای عرضه از مستأجران و انتقال قطعی عرصه واحدها به میزان قدر السهم زمین به شرط پرداخت بهای آن در دست بررسی می باشد که پس از حصول نتیجه قطعی، مراتب به استحضار خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *