آخرین اخبار

آقای حاجی :عملکردمان دلیل اعتراضات اخیر است

  نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اشکال اساسی  در همه ما مسئولان است، اگر مسئولان در سطوح مختلف، وظایف خود را درست انجام می دادند و با مردم برخورد کریمانه داشتند چنین تجمعاتی رخ نمی داد. آقای حاجی در رابطه با اعتراضات اخیر در ایران به خبر نگار […]

اشتراک گذاری
12 دی 1396
کد مطلب : 29917

 

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اشکال اساسی  در همه ما مسئولان است، اگر مسئولان در سطوح مختلف، وظایف خود را درست انجام می دادند و با مردم برخورد کریمانه داشتند چنین تجمعاتی رخ نمی داد.

آقای حاجی در رابطه با اعتراضات اخیر در ایران به خبر نگار ایمنا گفت: این مسأله از دو زاویه قابل بررسی است؛ یکی از زاویه تقاضاهای مردمی، بدین معنا که مردم مطالباتی در مباحث اقتصادی دارند که بحق است و مشکلات آنها در حوزه اشتغال، رونق اقتصادی، معیشت، درآمد زایی و بهبود وضعیت اقتصادی باید برطرف شود.

وی افزود: اما از زاویه دیگر، سوء استفاده برخی از کشورهای بیگانه از این اعتراضات قابل قبول نیست و مانند یک قیچی عمل می کند که رژیم صهیونیستی یک لبه و عربستان سعودی لبه دیگر تیغ آن است و این امر می تواند امنیت کشور را دچار تهدید کند.

آقای حاجی در رابطه با چرایی شکل گیری چنین اعتراضاتی در سطح کشور گفت: اشکال اساسی  در همه  ما مسئولان است، اگر مسئولان در سطوح مختلف، از کارمند یک نهاد عمومی گرفته تا مدیر یک اداره، نماینده مجلس، وزیر، قاضی و رئیس جمهور، وظایف خود را درست انجام می دادند و با مردم برخورد کریمانه داشتند چنین اتفاقاتی رخ نمی داد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی مردم جایی پیدا نمی کنند که بتوانند مطالباتشان را مطرح کنند و مسئولی نمی یابند که بتواند مشکلات آنها را رفع کند، در مواقعی که شرایط مناسبی برای اعتراض مهیا می شود، می خواهند خود را تخلیه کنند و لذا حوادثی مثل اعتراضات روزهای اخیر رقم می خورد.

آقای حاجی در رابطه با ریشه اعترضات مردمی اخیر گفت: این اعتراضات در آغاز خودجوش و برای طرح مطالباتی مثل گرانی، اشتغال و مؤسسات مالی و اعتباری بود، اما رفته رفته عده ای کوشیدند به این اعتراضات مردمی جهت بدهند و عربستان و اسرائیل هم تلاش کردند از طریق  ابزارهای الکترونیکی اعتراضات مردمی را به سمت و سوی مورد علاقه خود هدایت کنند.

این نماینده مجلس  در رابطه با نوع برخورد دولت با این اعتراضات گفت: دولت باید به صورت کاملا باز با این اعتراضات برخورد کند و انتقادات مطرح شده را بپذیرد؛ در واقع باید شرایطی فراهم شود که اگر کسی اعتراض و حرفی برای گفتن دارد، بتواند آن را از مسیر قانونی مطرح کند، اما در کنار آن، قوه قضائیه نیز با کسانی که به حقوق و اموال عمومی صدمه می زنند برخورد کند.

آقای حاجی در رابطه با پیشنهاد ایجاد فضاهایی برای طرح نظرات مردم گفت: این طرح بسیار خوبی است و ضرورت آن به شدت احساس می شود. خود من هم با همراهی برخی از همکاران در حال تهیه طرحی برای ارائه به مجلس هستیم که بر اساس آن وزارت کشور با کمک شهرداری ها، در همه مراکز استانها مکانهای خاصی را برای مردم در نظر بگیرند که رسانه ها و مسئولان هم در آن حضور داشته باشند و بدین ترتیب جامعه بتواند از روشهای مسالمت آمیز نظرات و خواسته های خود را به گوش مسئولان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *