آخرین اخبار

افزایش قیمت بنزین موجب فشار به مردم می‌شود

افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در بودجه ۹۷ موجب واکنش مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد. حاجی دلیگانی در مخالفت با این پیشنهاد به عیارآنلاین گفت:اگر این اتفاق نیفتد فشار دو سویه به مردم وارد می‌شود که یک فشار از ناحیه افزایش قیمت بنزین خواهد بود و فشار دیگر از ناحیه قطع […]

اشتراک گذاری
12 دی 1396
کد مطلب : 29915

افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در بودجه ۹۷ موجب واکنش مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد. حاجی دلیگانی در مخالفت با این پیشنهاد به عیارآنلاین گفت:اگر این اتفاق نیفتد فشار دو سویه به مردم وارد می‌شود که یک فشار از ناحیه افزایش قیمت بنزین خواهد بود و فشار دیگر از ناحیه قطع یارانه قشر کثیری از مردم خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین در لایحه بودجه ۹۷ در روزهای اخیر موجب حساسیت‌ و واکنش‌های  بسیاری از مردم نسبت به این موضوع شده است.  براساس تبصره ۱۸ لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ قرار است بنزین از ۱۰۰۰ تومان به  ۱۵۰۰ تومان و گازوئیل هم از ۳۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان افزایش پیدا کند. این موضوع موجب شد تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به آن واکنش‌های متفاوتی داشته باشند. حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و کرمپور عضو کمیسیون انرژی درمصاحبه با خبرنگار حوزه انرژی عیارآنلاین دراین‌باره نکاتی را بیان کردند.

حاجی دلیگانی: افزایش جهشی قیمت بنزین موجب فشار دوسویه به مردم می‌شود

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی به خصوص بنزین در لایحه بودجه ۹۷ گفت: در واقع الان دولت بدهکار مردم است چراکه در مرحله قبلی بنزین به هزار تومان افزایش پیدا کرد اما دولت به مقدار یارانه پرداختی به مردم حتی اقشار مستضعف اضافه نکرد.

وی ادامه داد: در حالی که قرار بود طبق قانون هدفمندی یارانه ها و قول و قرارهایی که مسئولین کشور در زمان تصویب این قانون داشتند با افزایش حامل‎های انرژی ۵۰ درصد از منابع حاصله از این محل، به صورت نقدی به مردم تعلق گیرد تا خود بتوانند آن را مدیریت کنند، اما در پیشنهاد دولت این موضوع محقق نمی‌شود.

حاجی دلیگانی افزود: بنابراین دیدگاهم این است اگر بنا هست افزایش قیمتی باشد یک بخش پولی یارانه برای جبران عقب افتادگی و هم چنین گران شدن جدید به مردم داده شود.

اگر این اتفاق نیفتد فشار دو سویه به مردم وارد می‌شود که یک فشار از ناحیه افزایش قیمت بنزین خواهد بود و فشار دیگر از ناحیه قطع یارانه قشر کثیری از مردم خواهد بود.

این نماینده مجلس درباره محل مصرف قطع یارانه‌ها و افزایش قیمت بنزین گفت: طبق برنامه‌ای که دولت برای استفاده از یارانه‌های حامل‌های انرژی دارد، قراراست درآمد حاصل از آن در طرح تحول سلامت و همچنین ایجاد اشتغال هزینه شود که تجربه گذشته طرح تحول سلامت، تجربه خوبی نبوده و هزینه‌های بالایی را به همراه  داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *