آخرین اخبار

عضو فراکسیون ولایی مجلس: دولت به میدان بیاید و اشتباهات خود را بپذیرد/ نوع آماری که ارائه می‌شود تحریک‌کننده است

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات اخیر مردم به مشکلات اقتصادی گفت: دولت بایستی به میدان بیاید و اشتباهات خود را بپذیرد. دولت باید به خواسته‌ها و مشکلات مردم صحه گذاشته و قول دهد ظرف مدتی معقول آن‌ها را برطرف سازد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا […]

اشتراک گذاری
12 دی 1396
کد مطلب : 29911

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات اخیر مردم به مشکلات اقتصادی گفت: دولت بایستی به میدان بیاید و اشتباهات خود را بپذیرد. دولت باید به خواسته‌ها و مشکلات مردم صحه گذاشته و قول دهد ظرف مدتی معقول آن‌ها را برطرف سازد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا گفت: یکی از مشکلات مهم مردم موسسات مالی هستند که اموال مردم را با وعده و وعید به عنوان سپرده گرفته‌اند و با یکدیگر وارد یک رقابت محکوم به شکست شده‌اند.

وی افزود: بانک مرکزی در این زمینه وظیفه خود را به درستی انجام نداده و باید پاسخگو باشد. به عقیده من اگر آقای سیف توانایی مدیریت این شرایط را ندارد بهتر است استعفا دهد. دولت و مجلس نیز باید در این راستا تصمیم‌گیری کنند.

به گفته نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار کلیه وزرای دولت اعم از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر اقتصاد و وزیر صنعت، معدن و تجارت باید در قبال عملکرد خود به مردم پاسخ دهند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: وزیر اقتصاد می‌بایست درخصوص کاهش قدرت خرید مردم پاسخگو باشد. وزیر صنعت، معدن و تجارت باید در ارتباط با کاهش رو به زوال واحدهای صنعتی و اینکه چرا تاکنون برای حل مشکل تدابیر درست اتخاذ نکرده است، پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه تنگناهای کاری دولت قابل درک است، گفت: ما مشکلات دولت را قبول داریم اما حل مشکلات بیش از این نیاز به دلسوزی دارد. رئیس جمهور وظیفه دارد کابینه خود را نه در شعار؛ بلکه به صورت عملی بسیج کند. اما متاسفانه ما تا این لحظه شاهد پراکنده‌کاری و عدم انسجام در تیم اقتصادی دولت بوده‌ایم.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چه دولت، چه مجلس و چه قوه قضاییه باید در قبال خواسته‌های برحق مردم پاسخگو باشند، اظهار کرد: حتی بانک جهانی هم از پایین آمدن شاخص‌های جهانی آمار ارائه کرده است. طبق آمارهای جهانی طی چهار سال گذشته کشور به لحاظ اقتصادی تنزل یافته است.

وی با انتقاد از طریقه آماردهی دولت گفت: آقای جهانگیری دو روز پیش آماری ارائه دادند و وضعیت اقتصادی کشور را مثبت تصویر کردند. اظهار چنین سخنانی از سوی دولت در این شرایط اقتصادی درست نیست. در حال حاضر رکود تورمی برای مردم مشکل‌ساز شده و قدرت خرید را پایین آورده است. کسب و کار از رونق افتاده و مردم وضعیت مالی خوبی ندارند.

حاجی دلیگانی افزود: اگر مردم ببینند مسوولانشان شرایط آنان را به درستی درک می‌کنند، آرام خواهند شد. مردم اگر صداقت و صراحت ببینند، گزارش‌هایی را که محتوای مایوس‌کننده دارند، ساده‌تر قبول می‌کنند اما زمانی که با فریب مواجه می‌شوند، به خشم می‌آیند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار با اشاره به آماری که دولت دررابطه با پرداخت حساب مردم از سوی موسسات مالی ارائه می‌کند، اظهار کرد: این سخنان دل مردم را به درد می‌آورد؛ چراکه از نادرستی آن مطلع هستند.

وی یادآوری کرد: البته دولت همیشه دروغ نمی‌گوید؛ بلکه گاهی نوع گفتار خاصی را انتخاب می‌کند که محتوای آن حقیقت نیست. به عنوان مثال زمانی که مسوولین می‌خواهند از رشد صادرات به مردم آمار ارائه دهند و می‌دانند گزارش ارزش ریالی صادراتی امسال نسبت به سال گذشته حاوی رشد نبوده و حتی ۳۰ الی ۴۰ درصد با کاهش مواجه شده است، شاخص های دیگر نظیر شاخص وزنی را انتخاب می کنند و اینگونه جلوه می‌دهند که صادرات نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه نوع آمار مسئولین تحریک‌کننده است، خاطرنشان کرد: اگر مسوولان صادقانه کار انجام داده و سخن بگویند، مردم ایران آنقدر نجیب هستند که بدترین اخبار را هم بپذیرند. اما با دروغ و تخریب بیگانه هستند و خشمگین می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *