آخرین اخبار

حاجی در گفت‌وگو با رسا: مراقب توطئه های اقتصادی دشمن باشیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به شکست های متعدد استکبار در عرصه های نظامی و سیاسی از انقلاب، نسبت به توطئه اقتصادی دشمنان برای ضربه به انقلاب هشدار داد. حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری رسا، ۹ دی را تبلور حضور نیروهای […]

اشتراک گذاری
11 دی 1396
کد مطلب : 29902

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به شکست های متعدد استکبار در عرصه های نظامی و سیاسی از انقلاب، نسبت به توطئه اقتصادی دشمنان برای ضربه به انقلاب هشدار داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری رسا، ۹ دی را تبلور حضور نیروهای جوان انقلابی و‌فادار به انقلاب دانست که با حضور در صحنه یکی از فتنه‌های بزرگ دهه ۸۰ را خنثی کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی و هدایت فتنه ۸۸ در خارج از کشور بود، گفت: برخی از ایادی آنها در داخل این موضوع را تاکتیکی فرماندهی و دنبال می‌کردند، اما این فتنه سیاسی خنثی شد.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه این فتنه برنامه‌ریزی شده بود که کل نظام را ساقط و حتی کشور را تجزیه کند، افزود: خسارت‌های معنوی و‌ مادی زیادی به کشور وارد شد و همچنان متحمل برخی هزینه‌ها می‌شویم،‌ برخی از فشارها و تحریم‌ها در مسائل اقتصادی که به مردم وارد شد و آنان را دچار تنگناهایی کرد نشات گرفته از پیامدهای فتنه سال ۸۸ است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با اشاره به اینکه ۶سال بعد از آن فتنه سیاسی از حدود ۲سال پیش فتنه دیگری را در کشور شروع کرده‌اند، گفت: این فتنه به اعتقاد من فتنه اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنانی که از طریق جنگ تحمیلی و جنگ‌های داخلی اوایل انقلاب نتوانستند به مردم ایران ضربه بزنند و در فتنه ۸۸ نیز موفق نشدند از باب سیاسی این کشور را ساقط کنند، حالا همه اتاق‌های فکر آنها در خارج از کشور با برنامه ریزی کامل می‌خواهند کشور را از داخل دچار مشکل کنند و در این جنگ اقتصادی مردم را به زانو درآورند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت هوشیاری دستگاه ها و نهادها در زمینه نفوذ اقتصادی دشمن: در سال ۹۴ مقام معظم رهبری بارها در خصوص نفوذی‌ها هشدار دادند، اما برخی از مسؤولان کشور دقت نکردند.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه این نفوذی‌ها هم در سطح تصمیم‌سازان و هم تصمیم‌گیران در کشور وجود دارند، گفت: مردم بدانند که هرجایی که اشکال در کار اقتصادی وجود دارد، تاثیر همان نفوذی‌هایی است که به داخل نظام ورود کرده‌اند و با عملکردشان نظام را از درون دچار مشکل می‌کنند.

وی به مشکلات موسسات مالی اشاره کرد و افزود: لایحه‌ای که دولت به عنوان لایحه بودجه ۹۷ ارائه کرده است، مشکلات بسیاری دارد که اگر برطرف نشود آسیب زا خواهد بود.

نماینده مردم شاهین شهرو میمه و برخوار در ادامه این گفت‌وگو افزود: افزایش یکباره نرخ حامل‌های انرژی از یک سو و قطع یارانه جمعیت کثیری از مردم کشور از سوی دیگر، سبب ایجاد مشکلات متعدد در کشور می شود.

وی در پایان، گفت: در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی تورم ناشی از تبعات این افزایش قیمت ۲۰ تا ۲۵ درصد خواهد بود. این درحالی است که در کشور با رکود نیز مواجه هستیم. انتظار می‌رود که دولت لایحه را پس بگیرد و اصلاح کند./۸۵۶/ت۳۰۲/ق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *