آخرین اخبار

حاجی در جمع شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی: فتنه جدید، فتنه اقتصادی است/لایحه پیشنهادی دولت با وضعیت کنونی اقتصاد، همخوانی ندارد و باعث فشار مضاعف بر مردم خواهد شد.

حاجی در جمع شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی: فتنه جدید، فتنه اقتصادی است/لایحه پیشنهادی دولت با وضعیت کنونی اقتصاد، همخوانی ندارد و باعث فشار مضاعف بر مردم خواهد شد. حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی شامگاه دوشنبه ۴ دی […]

اشتراک گذاری
08 دی 1396
کد مطلب : 29847

حاجی در جمع شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی: فتنه جدید، فتنه اقتصادی است/لایحه پیشنهادی دولت با وضعیت کنونی اقتصاد، همخوانی ندارد و باعث فشار مضاعف بر مردم خواهد شد.

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی شامگاه دوشنبه ۴ دی ماه ۹۶ در جمع اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی حضور یافت و به تشریح مسائل روز داخلی و جهانی پرداخت.

آقای حاجی ضمن تبریک میلاد امام حسن عسگری علیه السلام به فتنه جدیدی که در سال های اخیر در حال رخ دادن است اشاره  و گفت: فتنه جدید،  فتنه اقتصادی است که اقشار مختلف جامعه را هدف قرار خواهد داد و در اتاق های فکر ضد انقلاب خارج نشین برنامه ریزی شده است و در محور های مختلف و با پشتیبانی تبلیغاتی هماهنگ در حال اجراست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم با بیان اینکه اگر از کسبه و فعالان اقتصادی سوال شود که وضعیت اقتصادی چگونه است، افزود: بیشتر افراد، از کسادی بازار و عدم رونق اقتصادی دم می زنند و بی اعتمادی در بازار و در بین فعالان اقتصادی بسیار شایع شده است.

وی ضمن اشاره به آمار بیکاری در استان اصفهان که از ۱۸ درصد گذر کرده است به تعطیلی واحدهای تولیدی اشاره نمود و اظهار داشت: در این فتنه با طراحی که انجام شده تمامی اقشار جامعه گرفتار شده اند افراد مختلف و حتی ضد انقلاب درگیر فتنه اقتصادی هستند و با وجود این فتنه و فراگیری بین تمامی افراد، کسانی هم که مدافع نظام و انقلاب اسلامی بودند در شرایطی قرار می گیرند که نمی توانند دفاعی داشته باشند.

حسینعلی حاجی با بیان اینکه مکمل این فتنه لایحه بودجه ۹۷ است که حتی قبل از تصویب نیز اثرات خود را بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم گذاشته، تصریح کرد: همین بودجه پیشنهادی برای سال ۹۷ می تواند کشور را به مشکلات بسیار زیادی گرفتار کند.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به تشریح وظیفه نسل انقلاب در مقابله با این فتنه جدید پرداخت و گفت: اولین وظیفه همگی ما آگاهی بخشی افراد جامعه است، باید به مردم بگوییم که کشور ما دارایی های بسیاری دارد و با وجود یک صدم جمعیت جهان ۷ صدم منابع دنیا را در اختیار داریم، باید در اذهان جامعه تشریح کنیم مشکلات موجود در کشور از عدم مدیریت صحیح مسئولان است و ارتباطی با اصل نظام و انقلاب ندارد

حاجی با تأکید بر اینکه ما در پیشگاه خداوند و شهدای والا مقام باید پاسخگو باشیم گفت: دومین وظیفه نسل انقلاب در خلال روشنگری اذهان عمومی توجه به نا امید نکردن مردم از آینده است، و باید نقاطی که درست عمل شده را نیز بیان کنیم. از ابتدای انقلاب تا کنون در تحریم های گوناگون قرار داشتیم و یکی از نقاطی که از ابتدا تا الان در تحریم قرار داشته مسائل دفاعی بوده است ولی کشور اکنون از این جهت مشکلی ندارد ولی در بعد غیر دفاعی مشکلات فراوانی داریم.

وی با طرح این سوال که چرا در بعد دفاعی کشور با آن همه تحریم مشکلی وجود ندارد؟ اظهار داشت: در بحث دفاعی با تفکر انقلابی عمل کرده ایم ولی در بعد غیر دفاعی با نگاه غیر انقلابی، لیبرالی و غربی عمل کرده ایم و دچار مشکلات فراوانی شدیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یکی از اقدامات برجسته سربازان سپاه قدس را حل مشکل در اقلیم کردستان دانست و تصریح کرد: پیروزی بزرگتر از پیروزی بر داعش موضوع اقلیم کردستان بود که باز هم با تدبیر رهبر معظم انقلاب این مشکل نیز حل شد و این پیروزی بسیار مهمتر از غلبه بر داعش بود.

وی با طرح این سوال که چرا در عرصه اقتصادی هنوز دچار مشکلات هستیم؟ خاطر نشان ساخت: بنده بعد از ۶ سال حضور در مجلس شورای اسلامی عرض می کنم که دست هایی وجود دارد که نمی خواهند و نمی گذارند این مشکل بر طرف شود.

حسینعلی حاجی سومین وظیفه نسل انقلاب را استقامت برای گذر از شرایط فعلی بیان نمود و در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح لایحه بود سال ۹۷ پرداخت و گفت: اعتقاد بنده این است که دولت باید این لایحه را پس بگیرد و این موضوع را در صحن علنی مجلس نیز بیان کردم، این لایحه هنوز نیامده آثار مقدماتی خود بر جامعه را گذاشته است.

وی دستاورد دولت از لایحه بودجه ۹۷ را فشار دوجانبه بر مردم دانست و افزود: دولت قصد دارد از یک طرف یارانه مردم را قطع کند و از طرف دیگر بار ۱۷ هزار ۴۰۰ میلیارد تومانی  بر دوش مردم اضافه کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم با بیان اینکه بودجه ۹۷ باید فاجعه سه سال گذشته را رفع کند، گفت: سی و یک هزار میلیارد تومان بخشی از بدهی های سر رسید شده دولت است که باید  بازگردانده شود و  ۷ هزار میلیارد تومان سود این بدهی ها می شود.

وی با تأکید بر پیش بینی فروش ۴۳ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه برای سال آینده، به موضوع استانی کردن بودجه آموزش و پرورش اشاره نمود و اظهار داشت: برنامه دولت حل مشکل از حالت ملی به استانی است و در صورتی که اجرایی شود سال آینده تمام استان ها درگیر مسئله فرهنگیان و آموزش و پرورش می شوند و پیش بینی دولت برای حقوق فرهنگیان در لایحه بودجه ۱۰ ماه است در صورتی که سال ۱۲ ماه است و برای دو ماه دیگر هیچ پیش بینی صورت نگرفته است.

حسینعلی حاجی با تأکید بر کاهش سهم بودجه مربوط به پروژه های آبرسانی به موضوع بازنشستگان اشاره کرد و گفت: تبعیض در پرداخت حقوق بازنشستگان بیداد می کند و عده ای آنقدر دریافت می کنند که نمی دانند چطور هزینه کنند و یک عده هم در زندگی روزمره مانده اند.

وی به تکلیف برای ششم توسعه کشور برای دولت در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و افزود: علیرغم تکلیف برنامه ششم دولت در این لایحه به عنوان سال دوم برنامه هیچ پیش بینی نداشته است.

آقای حاجی با بیان اینکه مسئولین باید گره گشای مشکلات مردم باشند، اظهار داشت: مردم بودند که انقلاب کردند و جنگ را اداره نمودند و اعتقاد بنده است که ما نمایندگان مردم هستیم. دولت باید برنامه ای ارائه دهد که برای مردم ضرر نداشته باشد و این لایحه برای مردم پیام مثبتی ندارد و بسیار نگران کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *