آخرین اخبار

حاجی‌ در گفت‌وگو با تسنیم: “لاریجانی” مانع سؤال مجلس از “روحانی” است

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار گفت که رئیس مجلس شورای اسلامی بنا به دلایلی مانع اعلام وصول طرح سؤال از رئیس‌جمهور شده است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت طرح سؤال از […]

اشتراک گذاری
05 دی 1396
کد مطلب : 29827

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار گفت که رئیس مجلس شورای اسلامی بنا به دلایلی مانع اعلام وصول طرح سؤال از رئیس‌جمهور شده است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت طرح سؤال از رئیس‌جمهور، گفت: طرح سؤال از رئیس‌جمهور به‌تعداد لازم امضا دارد و طبق قانون باید از سوی هیئت‌رئیسه مجلس اعلام وصول شود اما متأسفانه آقای رئیس مجلس بنا به دلایلی که بنده نمی‌دانم، مانع اعلام وصول این طرح شده است.

بیشتر بخوانید

آخرین وضعیت طرح سؤال از روحانی

وی با بیان اینکه سؤال از رئیس‌جمهور حق نمایندگان مجلس است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس برای دفاع از حقوق سپرده‌گذاران برخی مؤسسات مالی و اعتباری سؤال از رئیس‌جمهور را مطرح کرده‌اند چراکه رئیس محترم بانک مرکزی به وعده‌های خود برای رفع مشکل سپرده‌گذاران عمل نکرده است و نمایندگان راهی جز سؤال از رئیس‌جمهور ندارند.

حاجی‌دلیگانی گفت: مردم به نمایندگان مجلس رأی داده‌اند تا از حقوق آنها دفاع و بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی نظارت کنند و یکی از اهرم‌های نظارتی نمایندگان مجلس، سؤال از رئیس‌جمهور است که متأسفانه اعلام وصول نشده است؛ عدم اعلام وصول طرح سؤال از رئیس‌جمهور به‌معنی منتفی شدن این طرح نیست چرا که ما تمام تلاش خود را برای دفاع از حقوق سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری خواهیم کرد.

به‌ گزارش تسنیم، علی وقفچی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و از طراحان اصلی سؤال از رئیس‌جمهور، دو روز پیش از رایزنی جمعی از نمایندگان امضاکننده طرح برای شکایت از برخی اعضای هیأت‌رئیسه مجلس به کمیسیون اصل ۹۰ به‌دلیل تعلل در اعلام وصول خبر داده بود. به‌گفته نمایندگان امضاکننده طرح سؤال از روحانی، امضاهای پای این طرح به عدد بی‌سابقه ۱۸۰ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *