آخرین اخبار

روزنامه اعتماد نوشت: نارضایتی از دیوان محاسبات و گزارش بودجه مجلس /آذرماه نیز به پایان رسیده و هنوز گزارشی از بودجه مجلس به نمایندگان ارایه نشده است. حاجی‌دلیگانی: مجلس بودجه عمرانی ندارد

روزنامه اعتماد نوشت: نارضایتی از دیوان محاسبات و گزارش بودجه مجلس /آذرماه نیز به پایان رسیده  و هنوز گزارشی از بودجه مجلس به نمایندگان ارایه نشده است. حاجی‌دلیگانی: مجلس بودجه عمرانی ندارد   حسینعلی حاجی‌دلیگانی ضمن تکذیب بخشی از سخنان تاجگردون به «اعتماد» گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس تاکید دارد که گزارش کمیسیون برنامه و بودجه […]

اشتراک گذاری
29 آذر 1396
کد مطلب : 29696

روزنامه اعتماد نوشت:

نارضایتی از دیوان محاسبات و گزارش بودجه مجلس /آذرماه نیز به پایان رسیده  و هنوز گزارشی از بودجه مجلس به نمایندگان ارایه نشده است.

حاجی‌دلیگانی: مجلس بودجه عمرانی ندارد

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی ضمن تکذیب بخشی از سخنان تاجگردون به «اعتماد» گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس تاکید دارد که گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درمورد بودجه مجلس و نحوه هزینه‌کرد آن حداکثر تا شهریورماه هر سال باید در اختیار تمامی نمایندگان قرار گیرد. حال آنکه گزارش سال گذشته حداقل با ۳ ماه تاخیر تهیه و توزیع شد و مهم‌تر آنکه در زمان توزیع نیز به‌صورت محدود در اختیار تعدادی از نمایندگان قرار گرفت و همه نمایندگان مطلع نشدند. این اتفاق امسال نیز تکرار شده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین در واکنش به اظهارات رییس این کمیسیون مبنی بربه تعویق افتادن سال عمرانی تا شهریورماه به عنوان علت عدم ارایه گزارش می‌گوید: اساسا بودجه مجلس بحث عمرانی ندارد و پروژه‌های عمرانی و ساخت و سازهای مجلس به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است؛ بنابر این ما در مجلس، بودجه عمرانی نداریم که بخواهیم به این دلیل معطل فرارسیدن پایان سال مالی بمانیم. حتی اگر این ادعا را بپذیریم و شهریورماه را به عنوان پایان سال مالی قبول کنیم، اکنون آذرماه نیز به پایان رسیده و ۳ ماه از آن زمان گذشته و هنوز گزارشی به نمایندگان ارایه نشده است.

 

حاجی‌دلیگانی درپاسخ به این سوال که آیا تخلفی نیز در گزارش‌های سال‌های قبل به چشم خورده، گفت: واقعیت این است که ۳ سال است که گزارشی دریافت نکرده و اکنون نمی‌توانم به طور دقیق به تخلفات اشاره کنم اما به یاد دارم که ایرادهایی در این مباحث وجود داشت. این نماینده اصولگرای مجلس که به‌شدت نسبت به عملکرد دیوان محاسبات انتقاد دارد، می‌گوید: متاسفانه نه رییس و نه دادستان دیوان محاسبات عملکرد درستی نداشته و ما از این عملکرد راضی نیستیم و نمونه این ضعف عملکرد را در گزارش دیوان درمورد حقوق‌های نجومی شاهد بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *