آخرین اخبار

پس از دفاع جناب آقای حاجی وبا موافقت مجلس: لایحه مربوط به حمایت از معلولان با اولویت بررسی می‌شود

پس از دفاع جناب آقای حاجی وبا موافقت مجلس: لایحه مربوط به حمایت از معلولان با اولویت بررسی می‌شود به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار به عنوان یکی از طراحان بررسی با اولویت لایحه حمایت از حقوق معلولان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) گفت: دو سال است که […]

اشتراک گذاری
26 آذر 1396
کد مطلب : 29651

پس از دفاع جناب آقای حاجی وبا موافقت مجلس:

لایحه مربوط به حمایت از معلولان با اولویت بررسی می‌شود

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار به عنوان یکی از طراحان بررسی با اولویت لایحه حمایت از حقوق معلولان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) گفت: دو سال است که این لایحه در مجلس معطل مانده و هنوز در صحن علنی مورد بررسی قرار نگرفته است. که اگر این لایحه به زودی در دستور کار قرار نگیرد ممکن است رسیدگی به آن حتی تا دو سال دیگر به تعویق بیفتد.

 

وی با بیان اینکه در این لایحه مواردی همچون خدمات بهداشتی درمانی، توانبخشی، و فرهنگ سازی عمومی تسریع شده است، افزود: در این لایحه مقرر شده که دستگاه‌های دولتی در طراحی و احداث ساختمانها به نحوی عمل کنند که معلولان بتوانند به راحتی به این ساختمانها رفت و امد داشته باشند.

 

به گفته وی در این لایحه مقرر شده که وزارت بهداشت پوشش بیمه سلامت را به گونه‌ای تنظیم کند که خدمات توانبخشی پوشش داده شده و مشمولان قانون از مراکز خدماتی و درمانی دولتی و غیردولتی استفاده کنند.

 

نماینده شاهین شهرو میمه و برخوار  تاکید کرد که بسیاری از معلولان به دلیل عدم وجود زیرساختهای شهری در خانه‌هایشان حبس شده اند که این مشکلات روحی و روانی را برای آنها ایجاد کرده است. معلولان نیز همچون سایر شهروندان عوارض می دهند لذا باید از خدمات شهر ی برخوردار باشند قطعا با تصویب این قانون می‌توان گامی در جهت ارائه خدمات به آنها برداشت.

 

 

به گزارش ایسنا، در نهایت نمایندگان با ۱۴۹ رای موافق، ۱۵ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در مجلس با بررسی این لایحه با اولویت موافقت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *