آخرین اخبار

درگفتگو بارادیواقتصاد: منابع حاصل شده ازهدفمندی یارانه‌هابایدتوسط مردم مدیریت شده و خودشان درباره سرنوشت این منابع تصمیم بگیرندبنابراین مانمی‌توانیم دررابطه بااین منابع قیم مردم باشیم.

درگفتگو بارادیواقتصاد: منابع حاصل شده ازهدفمندی یارانه‌هابایدتوسط مردم مدیریت شده و خودشان درباره سرنوشت این منابع تصمیم بگیرندبنابراین مانمی‌توانیم دررابطه بااین منابع قیم مردم باشیم. عضو کمیسیون برنامه و بودجه  هم گفت: دولت در چند مرحله افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا سال ۹۶ بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان منابع حاصل کرده است و در […]

اشتراک گذاری
25 آذر 1396
کد مطلب : 29629

درگفتگو بارادیواقتصاد:

منابع حاصل شده ازهدفمندی یارانه‌هابایدتوسط مردم مدیریت شده و خودشان درباره سرنوشت این منابع تصمیم بگیرندبنابراین مانمی‌توانیم دررابطه بااین منابع قیم مردم باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  هم گفت: دولت در چند مرحله افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا سال ۹۶ بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان منابع حاصل کرده است و در سال آینده نیز با احتساب افزایش قیمت‌ها، منابع دولت به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس شورای اسلامی که در رادیو اقتصاد سخن می‌گفت با اشاره به اینکه دولت در مرحله اول افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله آب، برق، گاز، نفت‌گاز و بنزین بیش از ۳۸ هزار میلیارد تومان منابع به دست آورده، اظهار داشت: در مرحله دوم افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی مابه‌التفاوت منابع دولت به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید. وی افزود: اگر کسی این ارقام را قبول ندارد به بانک مرکزی مراجعه کند و تمام اسناد آن وجود دارد. نماینده مجلس با اشاره به اینکه پیشنهاد افزایش قیمت‌ها طبق لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور موجب می‌شود منابع دولت از محل اجرای هدفمند‌سازی یارانه‌ها با توجه به مصرف بالا به بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان برسد، در عین حال تأکید کرد: منابع حاصل شده از هدفمندی یارانه‌ها باید توسط مردم مدیریت شده و خودشان درباره سرنوشت این منابع تصمیم بگیرند، بنابراین ما نمی‌توانیم در رابطه با این منابع قیم مردم باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *