آخرین اخبار

با حضور در دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس انجام شد رضایت جایگاه‌داران و صاحبان نفت‌کش‌ از کارت زرد مجلس به زنگنه

جمعی از جایگاه‌داران و صاحبان نفت‌کش با حضور در دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از دادن کارت زرد نمایندگان به وزیر نفت درباره طرح برندینگ پخش فرآورده‌های نفتی قدردانی کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، ظهر امروز ۱۵۰ نفر از جایگاه‌داران و صاحبان نفت‌کش‌ از استان‌های اصفهان، یزد […]

اشتراک گذاری
23 آذر 1396
کد مطلب : 29606

جمعی از جایگاه‌داران و صاحبان نفت‌کش با حضور در دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از دادن کارت زرد نمایندگان به وزیر نفت درباره طرح برندینگ پخش فرآورده‌های نفتی قدردانی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، ظهر امروز ۱۵۰ نفر از جایگاه‌داران و صاحبان نفت‌کش‌ از استان‌های اصفهان، یزد و تهران با حضور در دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از دادن کارت زرد نمایندگان به زنگنه وزیر نفت درباره طرح برندینگ پخش فرآورده‌های نفتی قدردانی کردند.

سید احمدرضا میرپوریان عضو انجمن جایگاه‌داران کشور در این جلسه گفت: طرح برندینگ پخش فرآورده‌های نفتی مشکلاتی از قبیل انحصار در فرآیند پخش فرآورده‌های نفتی که در مغایرت با سیاست‌های خصوصی‌سازی بوده را به وجود آورده است، همچنین انتخاب شرکت‌های انتقال‌دهنده فرآورده‌های نفتی از پالایشگاه‌ها به جایگاه‌های سوخت با استفاده از رانت بوده و واگذاری فرآیند پخش فرآورده‌ها به این شرکت‌ها به ضرر جایگاه داران و صاحبان نفت‌کش‌ها منجر شده است.

وی در ادامه افزود: اجرای این طرح نه تنها باعث کاهش تصدی‌گری دولت نشده که وضعیت جایگاه‌ها را نیز ساماندهی نکرده است.

*طرحی که سالیانه ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بار مالی به دولت وارد می‌کند

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس نیز در این جلسه با بیان این‌که برندینگ دقیقاً خلاف موضوع خصوصی‌سازی است، اظهار کرد: در طرح موجود برندینگ، دولت برای توزیع بنزین و سایر فرآورده‌ها هرروز ۱۰ میلیارد تومان مازاد بر هزینه‌ای که اکنون انجام می‌دهد، باید بپردازد که سالیانه ۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بار مالی به دولت و خزانه اضافه می‌کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه در حال حاضر تمام مراحل خدمات بارگیری، خدمات صنعتی، مهندسی، حمل فرآورده ها خصوصی‌سازی شده است، افزود: طرح برندینگ سلطه چند شرکت کاغذی بر بیش از ۶ هزار جایگاه سوخت است، بر اساس این طرح، تمام جایگاه‌ها در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌گیرند و با اختیاراتی که دارند، اختیارات حاکمیت را کاهش می‌دهند.

وی تصریح کرد: سوخت در برخی کشورهای دنیا توسط شرکت‌هایی عرضه می‌شود که چرخه تولید تا فروش را همان شرکت‌ها بر عهده‌دارند و بازار توزیع را هم  رقابتی کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اما در طرح برندینگ در کشورمان، یک نوع کالا با چند نوع نرخ توزیع خواهد شد و فقط یک حلقه واسطه و دلال به شبکه اضافه‌ شده است که با اقتصاد مقاومتی مطابقتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *