آخرین اخبار

سود روزانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی شرکت‌های واسطه‌ای مدیران نفتی با اجرای طرح برندینگ

سود روزانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی شرکت‌های واسطه‌ای مدیران نفتی با اجرای طرح برندینگ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از سود روزانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی شرکت های واسطه ای مدیران نفتی با اجرای طرح برندینگ خبر داد و گفت: این طرح یک نوع دلال تراشی و تحمیل بار مالی جدید […]

اشتراک گذاری
21 آذر 1396
کد مطلب : 29544

سود روزانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی شرکت‌های واسطه‌ای مدیران نفتی با اجرای طرح برندینگ

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از سود روزانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی شرکت های واسطه ای مدیران نفتی با اجرای طرح برندینگ خبر داد و گفت: این طرح یک نوع دلال تراشی و تحمیل بار مالی جدید برای دولت است.

 

 

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به طرح برندینگ که در دستور کار وزارت نفت قرار دارد، گفت: در حال حاضر شرکت ملی پخش فراوردههای نفتی در استانها، سوخت را مستقیم به جایگاهها می رسانند اما با تصمیم وزارت نفت قرار است شرکتهایی که عمدتاً افراد دست اندر کار آن بازنشستگان و مدیران وزارت نفت هستند، این کار را بر عهده بگیرند.

 

وی از تشکیل و رواج شرکت های واسطه ای تحت عنوان برندینگ خبر داد و افزود: بر اساس این تصمیم برخی مدیران وزارت نفت شرکتهای واسطه ای تشکیل می دهند و سوخت را از دولت و شرکت ملی پخش می گیرند و به جایگاهها می رسانند.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه هیچ نیازی به تشکیل این شرکت ها نیست، افزود: با اجرایی شدن این تصمیم به ازای هر لیتر سوخت ۱۰ تومان هزینه اضافه تر بر دوش دولت گذاشته می شود.

 

حاجی دلیگانی افزود: در حال حاضر متوسط مصرف روزانه بنزین در کشور حدود ۷۰ میلیون لیتر است و اگر سوخت های دیگر مثل گازوئیل، نفت سفید را هم حساب کنیم، روزانه حدود ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت در کشور مصرف می شود که با اجرای طرح مذکور، هزینه جدید برای دولت ایجاد می شود و شرکت های واسطه ای سود سرشار از بیت المال می برند.

 

وی با تاکید بر اینکه نباید برای دولت هزینه جدید تراشید، تصریح کرد: در قبال این سود زیاد شرکت های واسطه ای، آنها وظایفی بر عهده گرفتند مثل رنگ زدن جدولهای جایگاههای سوخت، جاروکردن محوطه و تعمیر جایگاههای سوخت.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در همین زمینه در کمیسیون انرژی مجلس سوالی از بیژن زنگنه وزیر نفت مطرح شد، تصریح کرد: وزیر نفت توضیحات قانع کننده ای نداد و به همین دلیل سوال فردا سه شنبه در صحن مجلس مطرح می شود.

 

حاجی دلیگانی افزود: تصمیم گیری در این زمینه از اختیارات وزیر نفت نیست و این اقدام به ضرر منافع کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *