آخرین اخبار

نفس‌های اصفهان به شماره افتاد /قوانین لازم پیرامون کاهش آلودگی هوا سال گذشته به تصویب رسیده است

نفس‌های اصفهان به شماره افتاد /قوانین لازم پیرامون کاهش آلودگی هوا سال گذشته به تصویب رسیده است نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قوانین لازم برای کاهش آلودگی هوا سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده اما در بحث عمل باید مجریان امر و مسئولان جوابگو […]

اشتراک گذاری
19 آذر 1396
کد مطلب : 29498

نفس‌های اصفهان به شماره افتاد /قوانین لازم پیرامون کاهش آلودگی هوا سال گذشته به تصویب رسیده است

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قوانین لازم برای کاهش آلودگی هوا سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده اما در بحث عمل باید مجریان امر و مسئولان جوابگو باشند.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص آلودگی هوای اصفهان افزود: یکی از نکاتی که مسئولان استان باید به آن توجه کنند تهیه طرح جامع است، از آن جایی که آلودگی هوا حدومرز نمی‌شناسد، مسئولان باید همه شهرها و شهرستان‌های اطراف اصفهان را مورد توجه قرار دهند یعنی آلایندگی‌های شهرستان‌های اطراف برای تمامی مناطق اثر گذار است.

 

وی با بیان اینکه باید همه دستگاه‌های مربوط عمومی از شهرداری‌ها تا دستگاه‌های دولتی همه به صحنه بیایند، بیان کرد: از ۱۵ سال پیش عنوان کردند که معادن گچ و شن و یا برخی از کارخانه‌های آلاینده‌ را پلمب کنند ولی یکبار هیچ استاندار یا مسئولی از منابع طبیعی، جهاد کشاورزی یا دستگاه‌ها و کارگروه‌ها این اقدام را حتی برای جانمایی و استقرار صنایع انجام نداد.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه متاسفانه اراده‌ برای اجرایی کردن اقدامات نیست، اضافه کرد: تشکیل جلسات متعدد مهم نیست بلکه تنها باید عمل و تصمیم‌گیری‌های صحیح را اجرایی کرد.

 

وی خطاب به مسئولان گفت: بخش عمومی چه کاری برای وضعیت اتوبوس‌ها انجام داده مگر ما قانون تصویب نکردیم که اتوبوس‌های بالای ۱۰ سال نمی‌توانند در شهرها تردد کنند؟ خوب است شهردار و بقیه مسئولان اصفهان از اتوبوس‌هایی که از شهرهای اطراف به مرکز اصفهان تردد دارند بازدیدی داشته باشند.

 

حاجی دلیگانی با اشاره به هجوم ریزگردها به اصفهان بیان کرد: مسئولان منابع طبیعی و محیط زیست گزارش دهند که مثلا چه اقدامی برای پیش‌روی کویر انجام دادند، البته ما قبول داریم که الان مشکل بودجه‌ای داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *