آخرین اخبار

حاجی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر:به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز بزرگترین مبارزه با آمریکا، خدمت به مردم است.

حاجی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر:به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز بزرگترین مبارزه با آمریکا، خدمت به مردم است. حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۴ آبان ۹۶) در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی  مالک اشتر حضور […]

اشتراک گذاری
14 آبان 1396
کد مطلب : 28966

حاجی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر:به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز بزرگترین مبارزه با آمریکا، خدمت به مردم است.

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۴ آبان ۹۶) در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی  مالک اشتر حضور یافت و به ایراد سخن پرداخت.

آقای حاجی ضمن گرامیداشت سالروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مبارزه با استکبار را نیازمند عزم ملی دانست، گفت: اولین قدم در مبارزه با استکبار رفع مشکلات داخلی کشور و بهبود وضعیت معیشتی مردم و رونق اقتصادی است و همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند امروز بزرگترین مبارزه با آمریکا ،خدمت به مردم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه حقوق های نجومی به استیضاح رئیس دیوان محاسبات اشاره و افزود: در جلسات مختلف از دکتر عادل آذر خواستم با قاطعیت موضوع حقوق های نجومی را بررسی و برخورد کند البته با تبرئه برخی افراد متخلف توسط دیوان محاسبات، طرح استیضاح رئیس دیوان را به هیأت رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس ارائه دادم.

حسینعلی حاجی به موضوع ویرگول دردسر ساز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: چند ماه پیش متوجه شدیم که در تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۹۶ که در خصوص پرداخت حقوق برخی از افراد هست با جابجا شدن یک علامت “ویرگول” یا به صورت سهوی و یا عمدی حقوق های مادام العمر برای این افراد ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: اگر نماینده، مدیر یا مسئولی که حکم کارگزینی آن در سال ۹۶ زده می شود در آینده سمتی نداشته باشد با توجه به حکم تبصره ۱۲ قانون بودجه در دوران مابقی خدمت خود ۸۰ درصد مابه‌التفاوت حقوق سمت قبلی را به عنوان حقوق ثابت دریافت خواهد کرد که در دوران بازنشستگی نیز محاسبه خواهد شد که اگر این تبصره اجرا شود بار مالی زیادی به هزینه‌های جاری کشور اضافه خواهد شد و از طرفی بر مشکلات فراوان صندوق‌های بازنشستگی می‌افزاید.

حاجی با تأکید بر اینکه برخی از نمایندگان در خصوص طح های مطرح شده تحقیقات لازم را انجام نمی دهند و بدون بررسی های لازم رای می دهند، خاطر نشان ساخت: دو هفته پیش طرح دو فوریتی را که ارائه دادم در صحن علنی مورد بررسی قرار گرفت ولی متأسفانه با ۸۰ رای مورد تصویب واقع نشد و اگر قانون به همین نحو اجرایی شود بار مالی هفت هزار میلیاردی برای دولت و صندوق های بازنشستگی خواهد داشت.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به اقدامات اخیر ترامپ و همچنین گزارش ۶ ماهه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره روند اجرای برجام اشاره کرد و ضمن تأکید بر اینکه گزارش، تشابه زیادی با گزارش دولت داشت گفت: باید راهکارها در قبال تهدیدات آمریکا در اجرای برجام در گزارش کمیسیون امنیت ملی ارائه می‌شد که متأسفانه این امر صورت نگرفته بود.

آقای حاجی ضمن اشاره به بالا بودن هزینه های جاری دولت و پیگیری های خود در جریان بررسی برنامه ششم توسعه کشور در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: متاسفانه دولت لایحه اصلاح حقوق را ارائه نمیکند و مجلس هم نمیتواند در این خصوص طرح ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *