آخرین اخبار

حاجی وضعیت بودجه کشور رانامناسب ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه با کسری بودجه قابل توجهی رو به رو هستیم

درگفتگوبا رسا: حاجی دلیگانی وضعیت بودجه کشور رانامناسب ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه با کسری بودجه قابل توجهی رو به رو هستیم./پول‌های حاصل از فروش نفت عموماً به صورت کالا وارد کشور می‌شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیست […]

اشتراک گذاری
13 آبان 1396
کد مطلب : 28930

درگفتگوبا رسا:

حاجی دلیگانی وضعیت بودجه کشور رانامناسب ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه با کسری بودجه قابل توجهی رو به رو هستیم./پول‌های حاصل از فروش نفت عموماً به صورت کالا وارد کشور می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها، با حضور در غرفه خبرگزاری‌ رسا، وضعیت بودجه کشور را نامناسب ارزیابی کرد.

 

حاجی دلیگانی اظهار داشت: متأسفانه با کسری بودجه قابل توجهی رو به رو هستیم به طوری متخصصان اقتصادی مقدار آن را بسیار ارزیابی کرده‌اند.

 

وی با اشاره به کاهش درآمد نفتی، گفت: در بودجه میزان فروش هر بشکه نفت بالای ۵۵ دلار پیش‌بینی شده بود در حالی که چنین اتفاقی نیفتاده است، به همین علت وضعیت درآمد‌های نفتی نیز بر اساس پیش‌بینی‌های دولت محقق شدنی نیست.

پول‌های حاصل از فروش نفت عموماً به صورت کالا وارد کشور می‌شود

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با بیان این که برجام آنگونه که باید نتوانسته است اثر منفی تحریم‌ها را خنثی کند، تصریح کرد: پول‌های حاصل از فروش نفت عموماً به صورت کالا وارد کشور می‌شود.

 

وی افزود: در قبال پرداخت پول نفت، کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شوند، با قیمتی بسیار گران و وارد کشور می‌شود؛ این کار علاوه بر آن که ثمره‌ای از درآمد نفت عاید کشور نمی‌کند، حتی اقتصاد کشور را نیز به سوی رکود می‌کشاند.

 

حاجی دلیگانی با اشاره به آمار‌های ارائه شده از کاهش وابستگی کشور به صادرات نفتی، گفت: هر چند که کاهش وابستگی به صادرات نفتی اتفاق خوشایندی است اما باید توجه داشت که این کار با انتخاب و اختیار دولت نبوده بلکه وضعیت پیش آمده به سبب محدودیت فروش نفت و  لغو نشدن تحریم‌ها بر دولت تحمیل شده است.

 

وی با تأکید بر این که وضعیت درآمد مالیاتی کشور بسیار نابسامان است، عنوان کرد: به سبب رکود اقتصادی در بازار، درآمد‌های مالیاتی قابل توجه نبوده است به همین علت وضعیت بودجه کشور در حالت کلی مناسب نخواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *