آخرین اخبار

حاجی : مدیریت سیاسی شرکت های واگذار شده به صندوق‌های بازنشستگی /برخی هلدینگ‌ها حیات خلوت آقازاده‌ها شده است

عضو کمیسیون برنامه مجلس تاکید دارد که مدیریت سیاسی شرکت های واگذارشده به صندوق های بازنشستگی این شرکت ها را زیان ده می کند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت شرکت های واگذار شده به صندوق های بازنشستگی اظهار داشت: در زیر مجموعه وزارتخانه ها به خصوص […]

اشتراک گذاری
06 آبان 1396
کد مطلب : 28809

عضو کمیسیون برنامه مجلس تاکید دارد که مدیریت سیاسی شرکت های واگذارشده به صندوق های بازنشستگی این شرکت ها را زیان ده می کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت شرکت های واگذار شده به صندوق های بازنشستگی اظهار داشت: در زیر مجموعه وزارتخانه ها به خصوص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در مجموع دفاتر نهادهای مختلف هلدینگ‌هایی وجود دارد که مدیریت شرکت های آن بر عهده فردی شایسته، لایق و توانمند سپرده نمی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اصل در این مجموعه ها زمینه های سرمایه ای و امکانات بسیاری وجود دارد اما به دلیل اینکه راهبری آن برعهده افراد توانمند سپرده نشده است زیان ده شده اند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه پیشرفت هر کشور به نیروهای انسانی بستگی دارد، گفت: نیروهای انسانی باید بتوانند از عهده بسیج امکانات برآید و با مدیریت درست کارها را پیش ببرد اما اتفاقی که در همه دولت ها افتاده این است که هلدینگ ها به حیات خلوت آقا زاده ها تبدیل شده است.

وی بیان داشت: مدیریت شرکت ها به افرادی سپرده می شود که بتوان از آنها در زمان های خاص سیاسی به ویژه انتخابات استفاده کنند، بنابراین مدیران شرکت ها با انگیزه های سیاسی  انتخاب و برداشته می شوند و همین باعث شده است وضعیت اسفباری در صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی شاهد باشیم.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اختیاری برای انتخاب مدیر شستا ندارد، گفت: شرکت های واگذار شده به صندوق بازنشستگی با هدف پرداخت بدهی دولت به صندوق ها واگذار شد اما اراده ای برای اینکه شرکت ها سوده شوند وجود نداشته و ندارد.

حاجی دلیگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نباید در واگذاری شرکت‌ها و انتخاب مدیران سیاسی کاری شود، اظهار داشت: باید مدیران خارج از نگاه سیاسی و بر اساس توانمندی و شایستگی انتخاب شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با تاکید براینکه راه حلی جز تغییر نگاه در انتخاب مدیریت بیان داشت: در انتخاب مدیران نباید زیر بار سفارش، رئیس جمهور، وزیر، نماینده مجلس و آقازاده ها رفت./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *